چرخ خیاطی

تاریخچه ی ورود چرخ خیاطی به ایران

اولین چرخ خیاطی توسط یک شخص انگلیسی ساخته شد و در دوره ی قاجار وارد ایران شد و مانند هرچیز نو و تازه ای، مردم در مقابل استفاده از آن مقاومت کرده و معتقد بودند سوزن به بافت پارچه آسیب می زند و باعث ناپایداری پارچه می شود.

اما رفته رفته مردم به اهمیت دوخت پارچه با چرخ خیاطی پی بردند و به مرور با توجه به اهمیت چرخ ...

تاریخچه ی ورود چرخ خیاطی به ایران

اولین چرخ خیاطی توسط یک شخص انگلیسی ساخته شد و در دوره ی قاجار وارد ایران شد و مانند هرچیز نو و تازه ای، مردم در مقابل استفاده از آن مقاومت کرده و معتقد بودند سوزن به بافت پارچه آسیب می زند و باعث ناپایداری پارچه می شود.

اما رفته رفته مردم به اهمیت دوخت پارچه با چرخ خیاطی پی بردند و به مرور با توجه به اهمیت چرخ خیاطی صنعت دوخت، پیشرفت کرد.

 

نحوه ی کار چرخ خیاطی

چرخ خیاطی ماشینی است که توسط یک قطعه ی تنظیم کننده­ ی نخ، نخ را به سمت کمپلت هدایت می کند، نخ در کمپلت دور می زند و همزمان با نخ پایینی که توسط ماسوره در ماکو تعبیه شده، قلاب می شود، نخ قلاب شده بالا می آید و یک دوخت انجام می شود و در نهایت دنده ها، پارچه یا اصطلاحا کار در حال دوخته شدن را به سمت عقب به حرکت در می آورند.

حد فاصل حرکت یک سوزن تا سوزن بعدی، یک دوخت نامیده می شود.اندازه ی حرکت، 1 تا 7 میلی متر، بسته به نوع چرخ ها و ضخامت کار تفاوت دارد.

 

دلیل نیاز به چرخ خیاطی

امروزه چرخ خیاطی بر خلاف گذشته یکی از ابزار های ضروری در هر منزلی است و افراد از آن به عنوان ملزومات خانه یاد می کنند، تا برای کم ترین استفاده ی آن مثلا دوختن درز پاره شده ی مانتو و یا ... بتوانند از آن استفاده کنند.

به همین دلیل شرکت های سازنده، بسته به کابرد، بودجه و حجم کار افراد، ماشین های دوخت متنوع با ساختمان و کاربرد ها­ی مختلف عرضه می کنند­ تا کاربران حق انتخاب در بین انواع برند ها را داشته باشند.

همچنین انواع برندها برای سهولت در استفاده و جا به جایی چرخ خیاطی ، مبل و میزها­ی متنوع و خوش ساختی تولید کرده اند تا کاربران بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.پس از خرید نیز با خدمات، سرویس و همچنین تامین قطعات آن سعی در جلب رضایت مشتریان دارند.

عموم چرخ خیاطی های مورد استفاده در منزل به دلیل ساختمانشان بدین صورت استفاده می شوند که شخص باید آن را روی یک میز قرار دهد یا در مدل های جدید تر، یک میز یا مبل برای استقرار چرخ، مورد استفاده قرار می گیرد.

چرخ هایی که میز یا مبل چرخ خیاطی ندارند، باید روی یک سطح صاف قرار بگیرد و پس از استفاده در محفظه ی مخصوص جا گیرد تا از آسیب های احتمالی مصون بماند.

خرید چرخ خیاطی نیز مانند سایر لوازم منزل، نیاز به سنجش، برآورد قیمت و مقایسه ی انواع برند ها با هم دارد تا بتوانید در میان انبوه کالاها، محصولی که می تواند نیاز شما را برآورده ­کند، پیدا کنید.

دغدغه های مشتریان قبل از خرید چرخ خیاطی

قبل از خرید چرخ خیاطی باید انواع برند ها و کارکرد آن ها را بسنجید و مقایسه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با کیفیت مورد انتظارتان داشته باشید؛ چرا که چرخ خیاطی ها متناسب با معیارهای متفاوتی مثل نوع برند، کاربرد مکانیکی یا الکتریکی بودن، نوع دوخت و تخصصی یا آماتور بودن چرخ، قیمت های متفاوتی دارند.

پیشنهاد امیر دوخت به شما این است که ابتدا نیاز های خود را از چرخ خیاطی مورد نظرتان در ذهن داشته باشید تا متناسب با آن ها خرید درستی انجام دهید.

معیار های مورد بررسی قبل از خرید چرخ خیاطی از این قرارند:

 1. قیمت چرخ خیاطی :

شاید اولین دغدغه ی مشتریان برای خرید ، قیمت چرخ خیاطی باشد. ماشین های دوخت بسته به صنعتی یا خانگی بودن ، کیفیت یا انواع برندشان قیمت های متفاوتی دارند.

 1. نوع چرخ خیاطی :

چرخ های خیاطی به دو دسته ی صنعتی و خانگی تقسیم می شوند که هر کدام دارای شاخص های متفاوتی هستند که قابل بررسی می باشد.

 • چرخ خیاطی خانگی :

           همانطور که گفتیم چرخ خیاطی یکی از نیاز های اساسی هر منزلی است، چرخ خیاطی خانگی را بسته به دو شاخص می توان انتخاب کرد:

           بودجه: چرخ خیاطی ها با توجه به کیفیت و مقدار نیازی که از کاربر برطرف می کنند دارای قیمت های متنوعی هستند.

           عواملی مثل تعداد گزینه های موجود در چرخ خیاطی و نوع برند و کیفیت دوخت بر قیمت، اثر می گذارد.

           ارزان ترین نوع چرخ خیاطی خانگی، چرخ خیاطی رز است که معمولا به افراد مبتدی پیشنهاد می شود.

           یاز: ماشین های دوخت خانگی می توانند از ابتدایی ترین تا تخصصی ترین نیاز شما که شامل کارکرد چرخ خیاطی های گلدوزی می شود را برآورده کنند، چرخ خیاطی های خانگی کاچیران جزو این دسته اند.

 • چرخ خیاطی صنعتی :

           چرخ های صنعتی از جهت کارکرد و ساختمان با چرخ خیاطی های خانگی تفاوت هایی دارند چرا که برای تولید محصولات در حجم زیاد و کیفیت بالا استفاده می شوند.

           چرخ خیاطی های صنعتی معیار های متفاوتی برای خرید دارند:

           ­نوع تولید: با توجه به اینکه چرخ های صنعتی به صورت تخصصی برای دوخت انواع بافت پارچه یا قسمت های مختلف لباس، طراحی و تولید شده اند؛ ابتدا باید نوع پوشاکی که قصد دارید تولید کنید را مشخص کنید.

           چرخ خیاطی های صنعتی برای دوخت شلوار جین، روسری، روکش مبل و... متفاوت اند.

            ­بودجه: قیمت چرخ خیاطی های صنعتی نسبت به نوع خانگی آن ها بیشتر است و به نسبت از دوام بیشتر و کیفیت و قدرت دوخت بالاتری برخور­دارند.

           کیفیت تولید: پوشاک و ملزومات پارچه ای بسته به اینکه در کدام سطح تولید می شوند نیاز به چرخ خیاطی صنعتی متفاوتی دارند، تولیدات می توانند درسطح بازار با سبک قیمت مناسب باشند یا درجه یک و با کیفیت بالا، یا برای صادرات دوخته شوند که به تناسب، هرکدام نیاز به چرخ خیاطی و نیروی کار متفاوتی دارند.

           حجم تولید: هرچقدر نیروی متخصص و بودجه ی شما بیشتر باشد، حجم تولید هم بالا می رود و نیاز به یک چرخ خیاطی صنعتی با کیفیت بالاتر دارید.

 1. برند چرخ خیاطی :

با شناخت انواع برند های تولید کننده، به داخلی یا خارجی بودن محصول یا پیشینه و سطح تولیداتش پی خواهید برد، تا بتوانید انتخاب بهتر و با کیفیت تری داشته باشید.

برندهای تولید کننده ی چرخ خیاطی خانگی :

برند های تولید کننده ی چرخ خیاطی صنعتی:

با بررسی ویژگی هایی که ذکر شد می توانید در بین انبوهی از مدل های چرخ خیاطی ، خرید رضایت بخشی، متناسب با نیازتان داشته باشید.

بیشتر

چرخ خیاطی 

 • صنعتی

  چرخ خیاطی صنعتی

  چرخ خیاطی صنعتی کاربرد های گوناگونی دارد که هر چرخ برای یک نوع دوخت مخصوص طراحی شده است و تخصصی تر از چرخ خیاطی های خانگی میباشد .چرخ خیاطی صنعتی به دلیل استحکام بالا قادر است که به مدت طولانی بدون هیچ مشکلی کار کند ، گاهی این نوع ماشین دوخت در طول شبانه روز بالای 12 تا 15 ساعت کار مفید انجام میدهد و برای دوخت انواع پارچه ظریف و ضخیم حتی چرم مورد استفاده کارگاه های تولیدی و خیاطان قرار میگیرد .


  قیمت چرخ خیاطی صنعتی

  قیمت چرخ های صنعتی به دلیل کیفیت ، برند و کشور سازنده تفاوت دارد . امروز بیشتره چرخ های صنعتی با سیستم سرو موتور ساخته میشود که در مصرف برق صرفه جویی و در تولید صدا حداقل صدای ممکن را دارد . چرخ خیاطی صنعتی با میز پایه مخصوص قابل استفاده میباشد .


  انواع چرخ خیاطی صنعتی از نظر تنوع دوخت

  چرخ خیاطی راسته ، چرخ خیاطی سردوز ، چرخ خیاطی میاندوز ، چرخ خیاطی مادگی ، چرخ خیاطی دو پایه ، چرخ خیاطی دو سوزن دو ماکو و ...


  انواع برند های چرخ خیاطی صنعتی در بازار ایران

  چرخ خیاطی ژوکی ، چرخ خیاطی جک ، چرخ خیاطی کینتکس ، چرخ خیاطی زوجی ، چرخ خیاطی جویتا ، چرخ خیاطی برادر ، چرخ خیاطی تیپیکال ، چرخ خیاطی سیروبا ، چرخ خیاطی هیکاری ، چرخ خیاطی اس جی جم سی و ...

 • خانگی

  چرخ خیاطی خانگی

   از زمان تخصصی شدن تولید ,در صنعت پوشاک , صنعت چرخ های خیاطی پیشرفت چشم گیری کرده و به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم شده است.

  چرخ های خیاطی خانگی امروزی سه کار راهمزمان انجام می دهند راسته دوزی :زیگزال :مادگی را انجام میدهند و کار خانم های خانه دار را راحت تر کرده اند از جمله این چرخ ها میتوان به ژانومه ژاپن و کاچیران ایران اشاره کرد.

جستجوی پیشرفته
 • مشاهده سریع
  2,300,000 تومان موجود است

  بازوی آزادتنظیم کشش نختنظیم پهنای دوختبدنه ی مستحکم آلمینیومیدوخت جادکمه چهارمرحله ایقابلیت انتخاب طرح دوخت با 10 مدل گلدوزی

  2,300,000 تومان
  موجود است
 • مشاهده سریع
  2,700,000 تومان موجود است
  حراج!

  دارای بازوی متحرک برای دوخت آستین ، سجاف و...دارای دفترچه ی راهنما و سی دی آموزشی فارسیمکانیزم دوخت جا¬دکمه 4 مرحله ای اتوماتیکقابلیت تنظیم پهنای دوختقابلیت تغییر موقعیت سوزنطول دوخت تا 4 ميلي مترپهناي دوخت تا 5 ميلي مترقابلیت تنظیم کشش نخ22مدل طرح گلدوزی

  2,700,000 تومان
  موجود است
 • مشاهده سریع
  3,900,000 تومان موجود است

  کف تخت22 مدل گلدوزیبدنه ی آلمینیومیسیستم برشگر نخدارای جعبه ی محافظ قابلیت دوخت دکمه و جا دکمهدارای لامپ برای روشنایی هنگام دوختقابلیت دوخت استرچ و پارچه های کشبافعرض دوخت تا 5 میلی متر، طول دوخت تا 4 میلی متر

  3,900,000 تومان
  موجود است
 • مشاهده سریع
  3,900,000 تومان موجود است
  1 نقد(ها)

  کف تخت22 مدل طرح دوختدارای تیغه ی برش گر نخدوخت 4 مرحله ای جا دکمهقابلیت دوخت پارچه های استرچ و کش بافدارای جعبه ی محافظدارای کتابچه و سی دی آموزشی راهنمای فارسی

  3,900,000 تومان
  موجود است
 • مشاهده سریع
  3,800,000 تومان موجود است

  دارای بازوی آزاد22 مدل طرح دوختدارای تیغه ی برش نخهمراه با جعبه ی محافظدوخت جادکمه 4 مرحله ایعرض دوخت تا 5 میلی مترقابلیت دوخت استرچ برای پارچه های کش باف

  3,800,000 تومان
  موجود است
 • مشاهده سریع
  تماس بگیرید 65228565-021

  بازو آزادپدال دو سرعتهکمپلت تمام دوردارای جعبه محافظ84 مدل طرح گلدوزیخلاص کننده کار پیش برگرددوزی تا 130 میلی متردوخت 4 مرحله ای جا دکمهدارای سوزن نخ کن اتوماتیک

  تماس بگیرید 65228565-021
 • مشاهده سریع
  5,700,000 تومان
  1 نقد(ها)

  بازو آزادبا درب محافظمجهز به نخ بر مجهز به پایه DFTپدال دو سرعتهسوزن نخ کن خودکارآزاد کننده کار پیش بر84 طرح دوخت گلدوزیدارای گردونه تنظیم کشش نخدارای گردونه تنظیم موقعیت سوزنقابلیت دوخت پارچه های استرچ و کشباف

  5,700,000 تومان
 • مشاهده سریع
  5,350,000 تومان
  1 نقد(ها)

  بدنه بازو آزاد آزادکننده کار پیش بردارای جعبه ی محافظ مجهز به کارپیش بر DFTسوزن نخ کن اتوماتیکپدال الکترونیکی دو سرعتهدوخت جا دکمه 4 مرحله ایدارای گردونه ی تنظیم طول بخیهقابلیت دوخت استرچ و پارچه های کشباف

  5,350,000 تومان
 • مشاهده سریع
  4,650,000 تومان
  2 نقد(ها)

  بازوی آزاددوخت دو سوزنهدارای جعبه ی ابزاردارای اهرم معکوسدارای جعبه ی محافظ84 طرح دوخت گلدوزیقابلیت جیردوزی، نخ عمامه دوزی و ژوردوزیقابلیت دوخت استرچ برای پارچه های کشباف

  4,650,000 تومان
 • مشاهده سریع
  5,200,000 تومان

  بازو آزاددارای جعبه ابزاردارای اهرم معکوسدارای جعبه ی محافظقابلیت دوخت دو سوزنهمجهز به کارپیش بر DFTقابلیت دوخت 84 مدل گلدوزیقابلیت دوخت استرچ برای پارچه های کشبافقابلیت دوخت چرم دوزی، نخ عمامه دوزی و ژوردوزی

  5,200,000 تومان
 • مشاهده سریع
  تماس بگیرید 65228565-021
  2 نقد(ها)

  بدنه ی بازو آزادسوزن نخ کن اتوماتیک84 مدل طرح گلدوزیقابلیت دوخت دو سوزنه دارای برشگر نخ اضافیجادکمه دوزی 4 مرحله ایپدال الکترونیکی دو وضعیتهدارای آزادکننده ی کارپیش بردارای جعبه ابزار و جعبه محافظامکان دوخت استرچ برای پارچه های کشباف

  تماس بگیرید 65228565-021
 • مشاهده سریع
  تماس بگیرید 65228565-021
  2 نقد(ها)

  بدنه بازو آزاد قابلیت گرددوزیدارای جعبه محافظدارای اهرم معکوسقابلیت دوخت دو سوزنهخلاص کننده کار پیش برقابلیت تنظیم کشش نخپدال الکترونیکی دو سرعتهمجهز به سوزن نخ کن اتوماتیک

  تماس بگیرید 65228565-021
 • مشاهده سریع
  13,500,000 تومان موجود است
  1 نقد(ها)

  حداکثر طول دوخت : 5ضخامت دوخت : ظریف تا متوسطشماره سوزن : 9 - 18حداکثر ارتفاع پایه (میلیمتر) : 13توع موتور : دینام سروودور موتور (دور در دقیقه) : 5000

  13,500,000 تومان
  موجود است
 • مشاهده سریع
  8,800,000 تومان موجود است
  2 نقد(ها)

  سر نخ زنموتور سر خودکم صدا و کم مصرفمجهز به فنتنظیم سرعت دوختدوخت تک بخیهصرفه جویی در مصرف برق تا۷۱%

  8,800,000 تومان
  موجود است
 • مشاهده سریع
  12,500,000 تومان موجود است
  3 نقد(ها)

  تکنولوژی  تمام کامپیوتریسوزن مورد نیاز :  14DBسیستم چشم الکترونیکیضخامت دوخت  معمولی و ضریفسیستم روغن کاری  اتوماتتکنولوژی پنل :  سادهجنس بدنه :  چدن

  12,500,000 تومان
  موجود است
 • مشاهده سریع
  7,500,000 تومان موجود است
  8 نقد(ها)

  موتور کم مصرف 71% صرفه جویی در مصرف برقصفحه نمایشگر جدید دیجیتال با کاربری آساندوخت تک بخیهکلید ایمنیقابلیت تنظیم موقعیت سوزن و تنظیم سرعتمقاوم در برابر نوسان ولتاژ برق و با سرعت و قدرت مناسبصدای کم و آلودگی صوتی و آلودگی لباس کمترحمل و نقل و نصب آسان

  7,500,000 تومان
  موجود است
ارتباط واتس اپ امیر دوخت