مقاله

کارگاه تریکو دوزی را چگونه تجهیز کنیم ؟

کارگاه تریکو دوزی

برای راه اندازی کارگاه تریکو دوزی باید چه نکاتی را بدانیم؟!!!!

کار گاه تریکو دوزی :اول از همه باید مشخص کنید که قراره چه چیزی بدوزید چون در کارگاه تریکو دوزی ۶۰ درصد چرخ خیاطی ها با یکدیگر مشترک هستند و ۴۰ درصد باقی مونده با هم فرق دارند. پس باید تعیین کنید که قصد دوختن لباس بچه گانه را دارید یا تیشرت،لباس زیر، لباس ورزشی و …چون بعضی از چرخ های صنعتی در مواردی که نام برده شد پر کاربرد است و در دیگری هیچ استفاده ای نمی شود.

بررسی چرخ خیاطی های مشترک در تمام تولیدی های تریکو دوزی

چرخ خیاطی کارگاه تریکو دوزی

چرخ خیاطی صنعتی سردوز:که اکثرا از سردوز های چهارنخ و پنج نخ استفاده می کنند تا بتوانند دوختی زیگزاگ را بر لبه ی پارچه برای جلوگیری از شکافته شدن اجرا کنند، سردوز ها توسط تیغی که دارا هستند به طور همزمان با هدف آرایش لباس لبه اضافی پارچه را نیز صاف و دقیق می بُرند تا ظاهر زیبای پارچه حفظ شود.
راسته دوز:راسته دوز ها چرخ هایی حیاتی برای هر کارگاهی هستند که در بعضی تولیدی ها کاربرد زیادی دارند اما در بعضی دیگر کم تر استفاده می شوند.
ماشین دوخت صنعتی میاندوز:میاندوز ها در ۹۹درصد تولیدی هایی که با پارچه تریکو سر و کار دارند ضروری و کاربردی می باشند،این چرخ ها با ایجاد دو دوخت موازی روی پارچه و کوک هایی هفت و هشتی زیر پارچه دوخت لباس را بسیار محکم و مقاوم می کنند، گاهاً با نصب فولدر بر روی این چرخ ها از شون به عنوان نوار دوزی هک استفاده می کنند.

پارچه ها را با کدوم قیچی برش دهیم؟؟

قیچی مناسب کارگاه تریکو دوزی

در کارگاه تریکو دوزی اگر تیراژ متوسطی دارید یا پارچه های حساس را می دوزید قیچی های عمود ۵ و ۸ اینچ انتخاب خوبی برای خرید هستند اما اگر تیراژ بالایی دارید بهتر است قیچی های عمودی که سایز تیغه شون ۱۰ یا ۱۲ اینچ هست رو بخرید و حتما هم می دونید که هر اینچ معادل ۲.۵ سانتی متر است، اگر می خواهید اطلاعات بیشتری از قیچی ها داشته باشید می تونید به سایت امیردوخت سر بزنید و انواع قیچی ها را ببینید.

آیا خرید قیچی قد زن واجب است؟

خیر:شما می توانید قیچی قد زن را به عنوان وسیله کمکی برای پهن کردن پارچه به صورت دلخواه تهیه کنید. اگر قیچی قد زن بخرید می توانید پارچه ها را در سایز های مشخص ببرید و برای الگو کشی آماده کنید. داشتن این دستگاه به سرعت عمل سرعت زیادی می بخشد.

شناخت دستگاه مخصوص تولیدی لباس نوزاد

بعضی از کارگاه های تریکو دوزی که لباس نوزاد طراحی و تولید می کنند به دستگاه پرچ احتیاج دارند. این دستگاه ها به صورت دستی و برقی در بازار موجود هستند. پرچ های برقی در کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. چون دستگاه پرس دستی جوابگوی حجم بالا نیست. همچنین نمونه های برقی سرعت فوق العاده بالایی دارند. بعضی از آنها مثل دستگاه پرس دکمه کانماک مجهز به اشعه لیزر می باشد که جای دقیق دکمه یا انواع پرچ ها رو روی پارچه مشخص می کند. تا عملیات با دقت تمام انجام گیرد. اما کارگاه های تولید تیشرت و لباس ورزشی به دستگاه پرچ نیازی ندارند مگر اینکه طراحی خاصی داشته باشند.
کارگاه هایی که لباس نوزادی تولید می کنند به چرخ خیاطی ژور دوزی احتیاج دارند تا کناره لباس ها را با نخ کاموا برای زیبایی هرچه تمام تر بدوزند،شکل ظاهری این دوخت مثل میاندوز است اما استفاده از نخ کاموا این نوع دوخت را خاص کرده است.

چرخ خیاطی مادگی دوز و جادکمه چرخی ضروری برای تولید تیشرت

تیشرت های موجود در بازار مخصوصا نوع مردانه شان،پایین یقه چندتا دکمه دارند که برای دوخت سریع و با دقت این دکمه ها به دستگاه مادگی برای دوخت جادکمه های مختلف و به دستگاه دکمه زن برای دوخت دکمه ها روی لباس نیاز است.

معرفی چرخ مخصوص برای دوخت لباس ورزشی

چرخ-13-سوزنه

اگر دقت کرده باشید کنار تیشرت و شلوار های ورزشی نوارهایی به صورت یک خط،دو خط و سه خط وجود دارد. جالب است که بدانید این نوار ها را با چرخ خیاطی های صنعتی مخصوص به اسم ۱۲ سوزنه یا ۱۳ سوزنه می دوزند. تا دوختی محکم و بسیار زیبا روی البسه ظاهر شود. البته گاهی از این نوع چرخ ها برای دوخت قاپک جلوی تیشرت های معمولی هم استفاده می شود. اما واجب نیست چون می توان همین کار را با راسته دوز هم انجام داد. ولی ماشین دوخت ۱۲ سوزنه یا ۱۳ سوزنه برای تولیدی های لباس ورزشی ضروری است.

ماشین دوخت های لازم برای تجهیز کارگاه لباس زیر

یک تولیدی لباس زیر به یک سری چرخ های صنعتی نیاز دارد که این چرخ های اصلی شامل مواردی مانند:میاندوز ، سردوز و کش دوز هست. اگر تیراژ کار بالا باشد کارآفرین های گرامی باید چرخ مخصوص نوار دوزی هم تهیه کنند. البته می شود نوار ها را با نصب فولدر بر روی میاندوز هم دوخت. (نحوه نصب فولدر در مجله و پیج اینستاگرام امیردوخت وجود دارد) اما در اصل چرخ نوار دوز یک ماشین دوخت جدا و تخصصی است که حسابی کیفیت و سرعت کار را تغییر می دهد.

دستگاه های جانبی در کارگاه تریکو دوزی:

یک سری دستگاه ها وجود دارند که حضورشون در کارگاه ها ضروری نیست اما اگر باشند کیفیت کار تغییر می کند یکی از دستگاه های جانبی برای تولیدی ها دستگاه پرس چاپ می باشد که به وسیله اش طرح روی تیشرت و… را می زنند.

نتیجه گیری:

اگر می خواهید خرید خوب و موفق آمیزی در طی فرایند تجهیز کارگاه داشته باشید حتما در وهله اول بودجه تون رو مشخص کنید تا بین محصولات سردرگم نشید و انتخاباتون یه کم محدود بشن،در مرحله بعد تیراژ کارتون رو مشخص کنید تا چرخ ها را به تعداد دقیق تهیه کنید و متضرر نشید،فروشگاه امیردوخت به تمامی ماشین آلات در زمینه صنعت نساجی و دوخت مجهز می باشد،شما می توانید از تجربه کارشناسان مجموعه استفاده کنید و کارگاه خود را با بهترین دستگاه ها مجهز کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *