پاسخگوی تلفنی : 3111262-0912 // 65228565-021
سردوز

چرخ خیاطی صنعتی سردوز

چرخ خیاطی صنعتی سردوز در کنار انواع میاندوز و راسته دوز از مهم ترین ماشین های دوخت صنعتی لازم و ضروری هر کارگاه تولیدی است. سردوز های صنعتی کارگاهی به دلیل سرعت و قدرت بالایی که دارند اصولا برای تولیدی های پوشاک که قصد تولید با حجم بالا را دارند کاربردی است.البته سردوز های خانگی توسط برخی از شرکت های تولید کننده به بازار عر...

چرخ خیاطی صنعتی سردوز

چرخ خیاطی صنعتی سردوز در کنار انواع میاندوز و راسته دوز از مهم ترین ماشین های دوخت صنعتی لازم و ضروری هر کارگاه تولیدی است. سردوز های صنعتی کارگاهی به دلیل سرعت و قدرت بالایی که دارند اصولا برای تولیدی های پوشاک که قصد تولید با حجم بالا را دارند کاربردی است.البته سردوز های خانگی توسط برخی از شرکت های تولید کننده به بازار عرضه شده است به همین دلیل سردوز ها در دو نوع خانگی و صنعتی وجود دارند.

شیوه دوخت سردوز ها به این شکل است که همزمان که یک تیغه تیز لبه اضافی پارچه را می برد و آرایش می دهد، با دوخت زیگزاگ یا هفت و هشتی از ریش شدن و خرد رفتن کار به مرور زمان جلوگیری می کند.

انواع چرخ خیاطی صنعتی سر دوز

چرخ خیاطی های سر دوز از جهات مختلفی دسته بندی می شوند:

نوع کاربرد:

 • خانگی: برخی شرکت های داخلی و خارجی موجود در بازار، چرخ خیاطی های سردوز خانگی را تولید می کنند، سردوز های خانگی عموما قابلیت استفاده به صورت دونخ، سه نخ و چهار نخ را به طور همزمان دارند و با نخ کشی آسان و قدرت پایین تری که نسبت به چرخ خیاطی های سردوز صنعتی دارند، برای خیاطان خانگی رضایت بخش است.

 • صنعتی: چرخ خیاطی های سردوز در نوع صنعتی شان از قدرت و کیفیت بالایی برخوردار هستند و برای دوخت با حجم بالا و کار در ساعت های طولانی مناسب می باشد به همین دلیل تولیدی های پوشاک از این نوع سردوز برای تجهیز کارگاهشان استفاده می نمایند.انواع دو نخ، سه نخ، چهار نخ و پنج نخ به صورت تخصصی و انحصاری تولید می شوند و برای تغییر به مدل دیگر باید از کارشناس فنی و تعمیرکار کمک بگیرید.

تعداد نخ:

 • سه نخ: نوع سه نخ چرخ خیاطی های سردوز صرفا برای دوخت لبه پارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

 • چهار نخ: سردوز های چهار نخ برای دوخت لبه های پارچه های کشی و تریکو مناسب هستند.

 • پنج نخ: تولیدی های دوخت پارچه های خشک مثل پیراهن، مانتو و شلوار از این نوع سردوز برای تجهیز کارگاهشان بهره می برند.

فنی:

 • دینام سرخود (سرو موتور): چرخ خیاطی های با دینام سرخود (سرو موتور) نسل نسبتا جدیدی در بین چرخ های صنعتی هستند که با قرار گرفتن دینام روی شفت اصلی چرخ خیاطی از صدا و لرزش کمی برخوردار هستند.

 • دینام بزرگ: دینام های بزرگی که در زیر چرخ قرار می گیرند برای مدل های قدیمی تر ماشین های دوخت صنعتی تولید می شدند که امروزه در چرخ خیاطی های صنعتی کمتر وجود دارند.

تکنولوژی:

 • ساده: چرخ های ساده سردوز دارای ویژگی های کاملا مکانیکی هستند، به این شکل که پایه به صورت مکانیکی با استفاده از اهرم و یک پدال مجزا جابه جا می شود و قطع کردن نخ نیز توسط اپراتور انجام می شود.

 • نیمه کامپیوتری: این نوع سردوز ها دارای پایه بلند کن و سرنخ زن خودکار هستند.  

 • تمام کامپیوتری: این مدل از سردوز های صنعتی علاوه بر اینکه پایه بلند کن و سرنخ زن خودکار دارند یک سیستم چشم الکترونیکی نیز دارند که با قرار دادن پارچه در جلوی پایه، چرخ شروع به کار می کند و پس از عبور آن از چشمی دوم چرخ به صورت خودکار خاموش می شود.همچنین این مدل از سردوز ها دارای یک سیستم مکش قوی برای جمع کردن پرز و پارچه های بریده شده می باشند که از کثیف شدن محیط اطراف و خود دستگاه جلوگیری می کنند.

برند های تولید کننده چرخ خیاطی سردوز

تقریبا همه برند های تولید کننده چرخ خیاطی صنعتی این نوع چرخ را تولید می کنند که از این قرارند:

بهترین مدل :

اگر قصد خرید یک سردوز با کیفیت بالا را دارید باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. از صدا و لرزش کمی برخوردار باشد.
 2. کیفیت دوخت بالا و قطعات یدکی آن موجود و با کیفیت باشد.
 3. برند خریداری شده انواع سردوز ها را برای بافت های مختلف در بازار موجود داشته باشد.
بیشتر

سردوز 

 • سه نخ

  چرخ خیاطی صنعتی سر دوز سه نخ :

  چرخ خیاطی صنعتی سر دوز سه نخ را در اکثر مواقع برای دوخت لبه ی پارچه ضخیم ،معمولی ،ظریف ، تریکو ، پیراهن ، پرده و... مورد استفاده قرار می دهند
 • چهار نخ

  چرخ خیاطی صنعتی سر دوز چهار نخ :

  چرخ خیاطی های سر دوز صنعتی چهار نخ نه تنها مانند سر دوز های سه نخ لبه پارچه را می دوزند بلکه با داشتن سوزن اضافی دوخت مستحکم تری در اختیار شما قرار می دهند که باعث طول عمر بیشتر دوخت می شود . این دوخت در وسط بافت سر دوز می باشد.

 • پنج نخ

  چرخ خیاطی صنعتی سر دوز پنج نخ

  سر دوز صنعتی پنج نخ با لبه دوزی محکم و دوخت کناری بافت با فاصله سه میل در سر دوز های پنج نخ ظریف و با فاصله 5 میل در سر دوز های ضخیم دوخت بسیار مستحکم برای پیراهن ، شلوار و مانتو به وجود می آورند.
جستجوی پیشرفته
ارتباط واتس اپ امیر دوخت