پاسخگوی تلفنی : 3111262-0912 // 65228565-021
سر دوز

چرخ خیاطی سر دوز خانگی

به صورت کلی چرخ خیاطی سر دوز از اهمیت بالایی در خیاطی برخوردار است، در کنار یک چرخ خیاطی راسته دوز قدرتمند نیاز به یک سردوز نیز وجود دارد.نحوه کار سردوز ها به این شیوه است که همزمان با بریدن و آرایش لبه پارچه ها آن را به صورت زیگزاگ و هفت و هشتی می دوزند و از ریش شدن آن جلوگیری و به استحکام آن کمک می کنند.سردوز های خانگی م...

چرخ خیاطی سر دوز خانگی

به صورت کلی چرخ خیاطی سر دوز از اهمیت بالایی در خیاطی برخوردار است، در کنار یک چرخ خیاطی راسته دوز قدرتمند نیاز به یک سردوز نیز وجود دارد.نحوه کار سردوز ها به این شیوه است که همزمان با بریدن و آرایش لبه پارچه ها آن را به صورت زیگزاگ و هفت و هشتی می دوزند و از ریش شدن آن جلوگیری و به استحکام آن کمک می کنند.سردوز های خانگی معمولا در تولیدی ها و برای دوخت در حجم انبوه مورد استفاده قرار نمی گیرند.

انواع سر دوز خانگی

دونخ

سردوز دو نخ برای دوخت پارچه های ظریف مثل روسری مورد استفاده قرار می گیرد.

سه نخ

سردوز های سه نخ برای دوخت پارچه های ظریف و تا حدودی ضخیم کاربرد دارند.

چهار نخ

سر دوز چهار نخ علاوه بر بریدن و دوخت زیگزاگ لبه پارچه، در دوخت درز های لباس با بافت های تریکو و کشی مورد استفاده قرار می گیرد.

برند های چرخ خیاطی های سردوز خانگی

  • ژانومه

ژانومه یک شرکت تولید کننده ژاپنی است که امروزه محصولاتش را بیشتر در کشور های تایلند و تایوان تولید می کند که بیشتر محصولات ژاپنی اش به صورت استوک در بازار موجود است.

  • کاچیران

کاچیران تنها تولید کننده داخلی چرخ خیاطی خانگی می باشد که به تولید و مونتاژ سردوز های خانگی نیز همت گمارده است.کاچیران با دادن خدمات پس از فروشی مثل قطعات اصلی، گارانتی و آموزش از برند های محبوب کاربران است.

  • پروانه

سردوز های پروانه قیمت مناسبی دارند و با مارک ها و برند های مختلفی در بازار تولید و عرضه گردیده اند.این سردوز ها علاوه بر کارگاه های تولیدی سفارشی دوز در بیشتر منازل نیز مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.

  • بیبی لوک

بیبی لوک یا بابی لوک و مدل های مشابه آن یک سردوز استوک ژاپنی هستند که در سه مدل دو، سه و چهار نخ در بازار موجودند.

ویژگی های سردوز خانگی مناسب

  • تیغ تیز: با توجه به اینکه سردوز همزمان با دوخت هفت و هشتی لبه پارچه ها را می برد و آرایش می دهد، لازم است که یک تیغ تیز و سالم داشته باشد.

  • نخ کشی آسان: نخ کشی در چرخ خیاطی به خصوص در سردوز ها بسیار کار مشکلی است. در برخی از مدل های سر دوز نخ کشی به صورت خودکار انجام می گردد یا توسط یک نقشه و با مشخص کردن رنگ های مختلف روی بدنه نخ کشی را آسان می نماید.

  • سیستم ریور: این سیستم به کاربر امکان دوخت پارچه های کشی و تریکو را می دهد و می توانید با طرح های مواج و چین دار آن ها را بدوزید.

  • قابلیت تغییر تراکم دوخت: به دلیل سر دوز کردن انواع پارچه های ظریف و ضخیم و گاهی تریکو و کشی، سردوز ها باید قابلیت تنظیم طول دوخت را حتما داشته باشد و به آسانی این کار قابل انجام باشد.

  • تنظیم عرض دوخت: گاهی مواقع برای دوخت درز پارچه ها لازم است که عرض دوخت را کم و یا زیاد تر کنیم.

  • قابلیت دوخت ژور: برای سر دوز کردن پارچه های خیلی نازک مثل روسری لازم است که سردوز ، قابلیت این مدل دوخت را داشته باشد تا بتوانید دوختی خیلی نازک و به صورت ژور داشته باشید.
بیشتر

سر دوز 

جستجوی پیشرفته
ارتباط واتس اپ امیر دوخت