پاسخگوی تلفنی : 3111262-0912 // 65228565-021
کاغذ پلاتر

الگو کشی به روش سنتی و معایب آن

در کشیدن الگو به روش های معمول و سنتی، باید پارچه را روی زمین پهن کرده و با قرار دادن الگو روی ان و چسباندن الگو با استفاده از سوزن به آن، پارچه را طبق الگو ببرید.در این روش لازم است برای هر سایز الگوی جداگانه ای بکشید.

در این روش احتمال جا به جا شدن الگو و هدر رفتن بخشی از پارچه وجود دارد.

نحوه کار دستگاه پلاتر...

الگو کشی به روش سنتی و معایب آن

در کشیدن الگو به روش های معمول و سنتی، باید پارچه را روی زمین پهن کرده و با قرار دادن الگو روی ان و چسباندن الگو با استفاده از سوزن به آن، پارچه را طبق الگو ببرید.در این روش لازم است برای هر سایز الگوی جداگانه ای بکشید.

در این روش احتمال جا به جا شدن الگو و هدر رفتن بخشی از پارچه وجود دارد.

نحوه کار دستگاه پلاتر

رفته رفته با توجه به اهمیت زمان و البته بالا رفتن حجم کار به خصوص در تولیدی های پوشاک و لوازم پارچه ای نیاز به یک دستگاه برای افزایش سرعت و کارایی در جهت الگو کشیدن احساس می شد.

اینگونه بود که دستگاهی به نام پلاتر در در تولیدی ها مورد استفاده قرار گرفت، این دستگاه ایرادات الگو کشی به روش سنتی را بر طرف کرد.

نحوه کار دستگاه پلاتر

در ابتدای امر باید، سایز و عرض پارچه را به دستگاه بدهید.طرح الگو ها را در قسمت کامپیوتری وارد کنید تا دستگاه نحوه جای گذاری الگو ها را به شکلی درست کند که کم ترین میزان پارچه برای الگو کشی مصرف گردد.

در مرحله بعدی، دستگاه طرح های داده شده به سیستم را روی کاغذ پلاتر الگوکشی می کند، بعد از پهن کردن پارچه می توانید قسمت های الگوکشی شده را با استفاده از قیچی برش ببرید.

مزییت دستگاه پلاتر برای الگوکشی چیست؟

 •          جلوگیری از هدر رفت پارچه
 •          صرفه جویی در زمان
 •          صرفه جویی در هزینه
 •          پیشگیری از اشتباهات
 •          ایجاد هماهنگی و نظم
 •          برآورد هزینه های تمام شده هر محصول برای مدیریت و بهبود تولید
 •          رفع خطا های روش سنتی و دستی الگو کشی

مزیت استفاده از نرم افزار دستگاه پلاتر:

کاغذ پلاتر

کاغذ پلاتر یکی از مواد مورد استفاده در دستگاه پلاتر است.کاغذ پلاتر باید از جنس مرغوب و با کیفیتی برخوردار باشد.به صورت کلی کاغذ پلاتر باید به پارچه بچسبد تا در هنگام برش، جا به جا نشود، به همین دلیل میزان چسبندگی کاغذ اهمیت زیادی دارد.این کاغذ ها به صورت کیلویی در عرض های مختلف 152، 162و 185 به فروش می رسد.

آنچه استفاده از کاغذ پلاتر را نسبت به روش های سنتی الگو کشی برتری می دهد،کاهش مقدار دور ریز پارچه می باشد که در بلند مدت صرفه جویی در مصرف پارچه و در نتیجه هزینه ها را به ارمغان می آورد.

انواع کاغذ پلاتر

کاغذ های پلاتر دارای میزان چسبندگی قابل توجهی هستند که به پارچه می چسبند و در دو نوع مورد استفاده قرار می گیرند:

·        کاهی

کاغذ پلاتر کاهی قیمت کم تری به نسبت مدل دیگر دارد و مدل معمول تری در بین خیاطان نیز هست.

·        سفید

کاغذ پلاتر سفید مدل دیگر کاغذ الگو می باشد که در دستگاه های پلاتر که امکان الگو کشی دقیق را فراهم می کند، مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع کاغذ پلاتر برای استفاده در الگوکشی بهتر است، به دلیل اینکه خط برش در روی آن قابل مشاهده می باشد، ضمن اینکه از چسبندگی بیشتری نسبت به مدل کاهی آن برخوردار است.

قیمت کاغذ الگوی پلاتر

قیمت کاغذ پلاتر به عواملی بستگی دارد که از این قرار هستند:

 •          عرض
 •          برند کشور سازنده
 •          نوع (کاهی و سفید)
 •          مقدار به واحد کیلوگرم

کشور های تولید کننده کاغذ پلاتو

 1.       ایران
 2.       ترکیه
 3.       چین
 4.       و...

بهترین کاغذ پلاتر در بازار

همانطور که گفته شد کاغذ پلاتر توسط برند ها و در کشور های مختلفی تولید و به بازار جهانی عرضه می گردند، یکی از کشور هایی که این کاغذ را تولید می نماید، کشور ترکیه است که شرکتی با عنوان CREDO  آن را تولید می کند.

بیشتر

کاغذ پلاتر 

جستجوی پیشرفته
 • مشاهده سریع
  تماس بگیرید موجود است

  ساخت ترکیهدارای چسبندگی بالامناسب برای برش الگومناسب برای انواع پارچهابعاد 152، 162 و 185 سانتی مترمناسب برای انواع دستگاه چاپ و برش الگو گرمای 80 درجه تا 140 درجه سانتی گراددارای دفترچه راهنمای استفاده از محصول

  تماس بگیرید
  موجود است
ارتباط واتس اپ امیر دوخت