پاسخگوی تلفنی : 3111262-0912 // 65228565-021
نواربر

دستگاه نواربر چیست؟

کارگاه های تولیدی متعددی لباس ها و ملزومات پارچه ای مختلفی در حجم بالا تولید می کنند. هر کارگاه تولیدی برای آغاز به کار، به ماشین های دوزندگی و غیر دوزندگی مختلفی نیاز دارند. برخی از این ماشین های صنعتی به صورت معمول و اساسی توسط هر تولید کننده ای خریداری می شود: مثل سردوز ، میاندوز و از همه مهم تر راسته دوز . در برخی موارد ن...

دستگاه نواربر چیست؟

کارگاه های تولیدی متعددی لباس ها و ملزومات پارچه ای مختلفی در حجم بالا تولید می کنند. هر کارگاه تولیدی برای آغاز به کار، به ماشین های دوزندگی و غیر دوزندگی مختلفی نیاز دارند. برخی از این ماشین های صنعتی به صورت معمول و اساسی توسط هر تولید کننده ای خریداری می شود: مثل سردوز ، میاندوز و از همه مهم تر راسته دوز . در برخی موارد نیز جدا از موارد ذکر شده برخی دستگاه ها برای رفع نیاز های ثانویه کاربران و تولید کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از این دستگاه ها، دستگاه نواربر می باشد که پارچه ها را به صورت برش نواری شکل آماده می کند و برای دوخت لباس های مختلفی مثل تی شرت، لباس زیر و... مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به معرفی این دستگاه می پردازیم تا نیاز خود را شناسایی کرده و به تناسب نیازتان بهترین نوع آن را خریداری کنید. این دستگاه برای برش پارچه در قطع های مختلف طراحی گردیده است. اندازه برش پارچه ها از 1 تا حدود 10 سانتی متر، توسط اپراتور قابل تنظیم است.

دستگاه نواربر چگونه عمل می کند؟

این دستگاه دارای یک لوله نگهدارنده طاقه پارچه است. با قرار دادن طاقه پارچه در آن می توانید با استفاده از تیغ مخصوص دستگاه، پارچه را بریده و آن را اصطلاحا به صورت توپ جمع آوری کنید.

پارچه هایی همچون تریکو به دلیل جنس خاصی که دارند، امکان جمع شدنشان وجود دارد. به این ترتیب برش این نوع پارچه ها به صورت "کج راه" صورت می گیرد.

کشور ها و برند های مختلف تولید کننده

همانطور که گفته شد، این دستگاه از ضروریات برای هر کارگاهی محسوب نمی شود، در نتیجه بازار رقابتی نسبتا محدودی نیز دارد. شرکت هایی که این نوع دستگاه را تولید می کنند:

  • شرکت فیروز ایران
  • شرکت سیلور چین
  • شرکت کانماک ترکیه
  • شرکت جکی چین

نکته قابل ذکر این است که برتری دستگاه های نواربر ایرانی نسبت به مدل های چینی این است که دستگاه های نواربر ایرانی قابلیت برش نوار با سه تیغ را به صورت هم زمان دارند. به این ترتیب پارچه ها با سه تیغ به طور هم زمان بریده می شوند. در این حالت سرعت و بهره وری کار را تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

موارد استفاده

برخی از کارگاه های تولیدی به تناسب نوع لباسی که می دوزند به دستگاه نواربر نیاز دارند. اگر شما هم در هر یک از دسته های زیر قرار می گیرید، در انتخاب این دستگاه مردد نباشید. چرا که استفاده از این دستگاه سرعت برش و تولید شما را تا حد قابل توجهی بالا برده و در نتیجه به افزایش بهره وری شما کمک می کند.

  • تولید کنندگان پارچه های تریکو
  • تولید کنندگان لباس زیر
  • تولید کنندگان لباس بچه گانه
  • تولید کنندگان تی شرت
بیشتر

نواربر 

جستجوی پیشرفته
ارتباط واتس اپ امیر دوخت