پاسخگوی تلفنی : 3111262-0912 // 65228565-021
لوازم یدکی

لوازم یدکی چرخ خیاطی و ماشین آلات دوخت و دوز :

در جهان امروز با گسترش صنایع به ویژه صنعت دوخت و دوز،ماشین آلات دوخت و چرخ خیاطی های مختلف در ابعاد گسترده صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار میگیرند تا یکی از عمده ترین نیاز های بشر که پوشاک میباشد را پاسخگو باشند.

تمام ماشین آلات دوخت اعم از چرخ خیاطی ها، قیچی های برش، اطو ها و... به عنوان یک سیستم و...

لوازم یدکی چرخ خیاطی و ماشین آلات دوخت و دوز :

در جهان امروز با گسترش صنایع به ویژه صنعت دوخت و دوز،ماشین آلات دوخت و چرخ خیاطی های مختلف در ابعاد گسترده صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار میگیرند تا یکی از عمده ترین نیاز های بشر که پوشاک میباشد را پاسخگو باشند.

تمام ماشین آلات دوخت اعم از چرخ خیاطی ها، قیچی های برش، اطو ها و... به عنوان یک سیستم و ماشین دارای قطعات و لوازم جزیی و مختلفی میباشد.

این لوازم را میتوان به انواع و دسته های مختلفی که هرکدام جزو قطعات ضرور برای ماشین آلات دوخت میباشد تقسیم کرد.

 همچنین دسته ای دیگر از لوازم هستند که عملا بر روی دستگاه و یا داخل آن نصب نمیشوند اما در حین فرآیند دوخت و دوز مورد استفاده کاربر قرار میگیرند مانند:قیچی های مختلف،متر،بشکاف،صابون خیاطی فولدرها و پایه نوار ها و..

تهیه و ضرورت استفاده از لوازم یدکی :

در استفاده از قطعات یدکی برای دستگاه خودمان باید همیشه این نکته را در نظر داشته باشیم که بهترین محصول و اصلی ترین نوع موجود در بازار را استفاده کنیم،زیرا در بازار قطعات یدکی با وجود شرکت های متعدد و مختلفی که در این حوزه وجود دارد،اجناس بی کیفیت و یا غیراصلی هم هستند که ممکن است ضررهای مالی و فنی مختلفی را به فرد و چرخ خیاطی وارد نماید.

بنابراین مهم ترین نکته در تهیه لوازم یدکی،استفاده از محصولات اورجینال و اصلی میباشد.

برند شناسی قطعاتچرخ خیاطی :

برند های معتبر و مختلفی در حوزه قطعات یدکی فعالیت میکنند که انواع لوازم و ابزار های جانبی را در حوزه ی دوخت و دوز صنعتی و خانگی ارايه میدهند.

این برند ها شامل مارک های معروفی چون:

 و سایر برند های معتبر میباشد.JINZEN-STRONG-SUNSEI-QUTEX-JACK-SNYTER-ORGAN-SCHEMTZ  

فروشگاه امیردوخت همواره در تلاش بوده است تا طبق سرلوحه کاری خود بهترین اجناس را با بهترین کیفیت وخدمات قابل ارایه برای مشتریان عزیز خود تهیه نماید تا خیاطی متفاوت و مطلوب را تجربه نمایند.

بیشتر

لوازم یدکی 

 • قطعات چرخ خیاطی صنعتی

  پیش درآمدی بر چرخ خیاطی های صنعتی :

  عمده ترین و مهم ترین بخش در حوزه ی عطیم دوخت و دوز پوشاک،چرخ خیاطی های صنعتی میباشند.

  چرخ های صنعتی که در کارگاه های بزرگ تولید پوشاک به کار گرفته میشوند.مهم ترین و اصلی ترین قسمت فرآیند تولید پوشاک محسوب میشوند.زیرا بدون وجود این ماشین آلات عملا هیچ گونه پوشاکی نمیتواند تولید شود.

  چرخ های خیاطی صنعتی گستردگی و تنوع بسیار زیادی دارند که هرکدام از این دستگاه ها یک نوع دوخت اختصاصی انجام میدهند چرا که در بعد عظیم صنعت دوخت باید بتوان با تعداد بالایی از ماشین آلات حجم زیادی از پوشاک و مستقلات آن را تولید کرد.

  چرخ های صنعتی شامل:چرخ های راسته دوز-زیگزال دوز-چرخ های مادگی و دکمه-میاندوز و الیک و همچنین چرخ های دوسوزنه و سه سوزنه تخت و کابویی میشوند.

  لوازم یدکی و قطعات چرخ خیاطی صنعتی :

  چرخ های خیاطی صنعتی به دلیل اینکه دسته بندی بسیار مختلفی دارند دارای قطعات و اجزای بسیار مختلفی میباشند.این چرخ ها به دلیل اینکه دارای کارکرد بالایی هستند و به طور مداوم استفاده استفاده میشوند دچار استهلاک میشوند.

  بنابراین برای تامین سلامت فنی دستگاه،قطعات آن باید به طور منطم بررسی شوند و پس از مدتی قطعات و لوازم مصرفی و جانبی دستگاه خود را تعویض نماییم.

  لوازم مصرفی همچون:ماکو-ماسوره-تیغ-صفحات-قلاب ها-نخ گیر و لوازم این چنینی که جزوی از ملزومات چرخ های صنعتی محسوب میشوند و باید این دقت را داشته باشیم این لوازم از برند های اصلی و معتبر تهیه شوند.

  بنابراین تعویض به موقع و تهیه لوازم معتبر یکی از مهم ترین بخش ها در حفظ سلامت فنی دستگاه و سهولت فرآیند دوخت میباشد.

 • قطعات چرخ خیاطی خانگی

  نگاهی اجمالی به چرخ های خیاطی خانگی و شخصی دوزی :

  دز صنعت عظیم دوخت و دوز که امروزه بخش مهمی از نیاز های انسانی را تشکیل میدهد.دوخت و دوز خانگی سهم ویژه ای از این صنعت را به خود اختصاص میدهد.در جهان مدرن امروز که مردم بسیاری از کسب و کار های خود را به صورت شخصی انجام میدهند و از این طریق کسب درآمد میکنند باید توجه ویژه ای  به این حوزه داشت

  بسیاری از افراد علی الخصوص بانوان برای رفع نیاز های شخصی و سطحی خود در حوزه پوشاک از ماشین آلات دوخت و دوز خانگی استفاده میکنند.

  همچنین گروهی از افراد که دارای مزون های شخصی میباشند وپوشاک را در سطح و تیراژ پایین تولید میکنند نیز از افراد فعال در این حوزه میباشند.

  عمده تفاوت چرخ های خیاطی خانگی با چرخ های صنعتی در این موضوع میباشد که در چرخ های خانگی بر خلاف چرخ های صنعتی چندنوع دوخت را میتوان با یک دستگاه انجام داد.

  به عنوان مثال اگر کاربر با چرخ های صنعتی تنها میتواند یک نوع دوخت مانند راسته دوزی یا زیگزال را انجام دهد در چرخ های خانگی میتواند هردو و یا حتی تا چندین مدل دوخت متفاوت را با یک دستگاه بر روی پارچه اعمال کند.

  لوازم یدکی در چرخ خیاطی خانگی :

  چرخ های خیاطی خانگی نیز به عنوان یک ماشین سیستماتیک دارای قطعات و اجزای بسیار مختلفی میباشد که برای پیشبرد فرآیند دوخت دوز لازم و ضروری میباشد.این قطعات یدکی را میتوان به دسته ها و گروه های مختلفی تقسیم کرد.

  برخی از این لوازم یدکی برروی بدنه سطحی چرخ نصب میشوند مانند صفحه ی چرخ،پایه،سوزن بند،و برخی از آن ها درون بدنه اصلی چرخ به کار گرفته میشوند مانند دنده ها،یاتاقان، تسمه تایم و کوبلین و..

  ضرورت تهیه لوازم و قطعات یدکی اصل :

  در پابان متوجه این موضوع میشویم که افراد فعال در حوزه دوخت و دوز خانگی باید توجه ویژه ای به تهیه ابزار ها و قطعات یدکی چرخ خودشان داشته باشند زیرا اساسا بدون وجود این قطعات فرآیند دوخت و دوز پیش نمیرود.

  بنابراین باید برای یک خیاطی خوب و با کیفیت بهترین و مرغوب ترین ابزار و قطعات را تهیه نماییم.

جستجوی پیشرفته
ارتباط واتس اپ امیر دوخت