پاسخگوی تلفنی : 3111262-0912 // 65228565-021
راسته دوز تیغ دار

چرخ خیاطی ها در دو نوع خانگی و صنعتی تولید شده اند. هر یک از این دو نوع کاربرد متفاوتی دارند و برای جا و حجم مشخصی در دوخت مورد استفاده قرار می گیرند. چرخ خیاطی های صنعتی تنوع بیشتری نسبت به نوع خانگی آن ها دارند. این بدین دلیل است که این کالاها به صورت تخصصی برای نوع دوخت و بافت پارچه متفاوتی طراحی شده اند.

در یک دسته بندی می توان آن ها را به د...

چرخ خیاطی ها در دو نوع خانگی و صنعتی تولید شده اند. هر یک از این دو نوع کاربرد متفاوتی دارند و برای جا و حجم مشخصی در دوخت مورد استفاده قرار می گیرند. چرخ خیاطی های صنعتی تنوع بیشتری نسبت به نوع خانگی آن ها دارند. این بدین دلیل است که این کالاها به صورت تخصصی برای نوع دوخت و بافت پارچه متفاوتی طراحی شده اند.

در یک دسته بندی می توان آن ها را به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم بندی کرد. دسته عمومی این چرخ ها تقریبا برای همه کارگاه های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند. این به دلیل اهمیت بالای آن ها و نوع دوخت کاربردی شان است. این کالا ها شامل راسته دوز، سردوز و میاندوز می شوند.

یکی از حیاتی ترین ماشین های دوخت صنعتی راسته دوز ها هستند. ادامه مطلب شما را با یکی از انواع راسته دوز یعنی راسته دوز تیغ دار آشنا می کند.

راسته دوز و کاربرد آن

چرخ خیاطی راسته دوز همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین کالا های مورد استفاده در کارگاه های تولیدی است. این چرخ دوخت هایی صاف و مستقیم به لبه پارچه می زند و دو لایه لباس یا دو پارچه را به هم می دوزد. طول این بخیه ها قابل تنظیم است. راسته دوز ها توسط شرکت های مختلفی از جمله جک، نان بنگ، زوجی و... در کیفیت بالا تولید و بازار عرضه می شوند.

این ماشین های دوخت با تکنولوژی و فناوری های متفاوتی طراحی می گردند. انواع آن ها به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  •          ساده دینام سرخود: این نوع سردوز با داشتن دینام سرخود، نسبت به دینام بزرگ مزیت بیشتری دارد، زیرا صدا و لرزش کم تری نسبت به دینام بزرگ دارد و در مصرف برق تا 70 درصد صرفه جویی می کند، در نتیجه صرف هزینه کم تری نیز برای کاربر خواهد داشت. از دیگر مزیت های ین نوع چرخ این است که کاربر می تواند قابلیت های مختلفی را به آن اضافه نماید مثل سیستم شمارش سوزن، پایه بلند کن و...، با این امکان افزایش بهره وری با این نوع چرخ نیز وجود دارد

 

  •          نیمه کامپیوتری: چرخ خیاطی نیمه کامپیوتری با داشتن یک پنل دیجیتالی برای تنظیم قابلیت های محدود تری نسبت به راسته دوز کامپیوتری طراحی شده است. این پنل برای تنظیم امکاناتی مثل تنظیم سرعت و تعیین موقعیت سوزن طراحی شده است. این نوع راسته دوز دارای دینام سرخود یا سرو موتور است. .(از راسته دوز های با پنل دیجیتالی ساده می توان به مجموعه  F جک یعنی F4 F8 F10 اشاره کرد.)

 

  •          تمام کامپیوتری: راسته دوز تمام کامپیوتری نوع سوم و نسل جدید ماشین های دوخت صنعتی است. این نوع راسته دوز یک پنل تمام کامپیوتری پیشرفته دارد. این پنل برای تنظیمات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین این تنظیمات که این کالا را ز نوع معمولی اش متمایز می کند، پایه بلند کن خودکار، سر نخ زن خودکار و سر قائمی زن خودکار است. این قابلیت ها بدون دخالت اپراتور و به صورت اتوماتیک انجام می گیرد. ویژگی این نوع راسته دوز این است که به دلیل کامپیوتری بودن آن، برای افزایش سرعت و بهره وری بیشتر در طولانی مدت گزینه مناسبی است. پس بیشتر بری کارگاه های تولید با حجم بالای کار پیشنهاد می گردد. شرکت جک یکی از پیشگامان در این عرصه برای طراحی راسته دوز های کامپیوتری بود از انواع این مدل ها می توان به مجموعه , C A2 , A2S , A4E , A5 جک و راسته دوز  A6000D زوجی اشاره نمود.

راسته دوز تیغ دار

علاوه بر مدل های رایج و نام برده شده در بالا نوع به خصوص دیگری از راسته دوز ها وجود دارد که ویژگی منحصر به فردی نسبت به سایر راسته دوز ها دارد و با نام راسته دوز های تیغ دارد در بازار وجود دارند.

راسته دوز تیغ دار از چرخ های تخصصی است. این راسته دوز همانطور که نامش آن را معرفی می کند، یک تیغ در کنار پایه دارد. این تیغ در فاصله های مشخصی قابل تغییر است. با عوض کردن صفحه و پایه، کنار خط دوخت در اندازه 3، 4 و 6 میلیمتر بریده و آرایش می گردد. از این جهت این نوع راسته دوز تقریبا مثل سردوز عمل می کند، با این تفاوت که سردوز بعد از برش و آرایش پارچه، آن را با دوخت های هفت و هشتی (زیگزال) آرایش می کند، ولی راسته دوز هم زمان با برش لبه کار، دوخت های راسته و مستقیم به لبه آن می زند.

* نکته : از راسته دوز های تیغ دار می توان به عنوان یک راسته دوز معمولی نیز استفاده کرد. برای این کار تنها کافی ست تیغ چرخ را آزاد نمود. ولی با این امکان بستن فولدر و پایه راسته دوز های معمولی وجود ندارد. با آزاد کردن تیغه مخصوص، دیگر پارچه برش داده نمی شود و به صورت معمولی راسته دوزی انجام می گردد. *

انواع راسته دوز تیغ دار

راسته دوز های تیغ دار از انواع راسته دوز هاست. این راسته دوز ها در دو نوع ساده دینام سرخود و کامپیوتری تولید شده اند. راسته دوز کامپیوتری همچون همه ماشین های دوخت صنعتی کامپیوتری یک پنل دارد. این پنل برای تنظیماتی همچون پایه بلند کن خودکار، سر نخ زن خودکار و سرقائمی زن خودکار را به صورت اتوماتیک انجام می دهد.

نوع دیگر راسته دوز تیغ دار، دینام سرخود ساده است این دینام صدا و لرزش دینام بزرگ را ندارد. ضمن اینکه با حدود 70 درصد صرفه جویی در مصرف برق، هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد.

راسته دوز تیغ دار برای چه کارگاه های تولیدی مناسب هستند؟

هر یک از چرخ خیاطی های صنعتی برای کاربرد به خصوص و یا دوخت پارچه با بافت متفاوتی تولید شده است. برای اینکه هر یک از ماشین های دوخت صنعتی را خریداری کنید و از آن ها در کارگاه تولیدی خود بهره ببرید، باید از نظر کارشناسان اهل فن در این حوزه مشورت بگیرید تا انتخاب مناسب و در خوری داشته باشید.

راسته دوز تیغ دار برای دوخت پارچه های با بافت معمولی مثل لباس زیر زنانه، پیرهن و... مناسب هستند.

شرکت های تولید کننده

کمپانی های مختلفی در عرصه صنعت دوخت به تولید چرخ های صنعتی از جمله راسته دوز تیغ دار اقدام کرده اند. برند هایی که این سردوز ها را تولید می کنند شامل موارد زیر می شوند:

  •          جک
  •          ژوکی
  •          زوجی

و اکثر شرکت هایی که چرخ خیاطی راسته دوز تولید می کنند.

 

 

بیشتر

راسته دوز تیغ دار 

جستجوی پیشرفته
ارتباط واتس اپ امیر دوخت