پاسخگوی تلفنی : 3111262-0912 // 65228565-021
خانگی

چرخ خیاطی خانگی

با انقلاب صنعتی برای تسریع تولید پوشاک، چرخ خیاطی یا ماشین دوخت اختراع شد. با تنوع سلیقه و رشد فرهنگ های مختلف لباس پوشیدن، روز به روز به اهمیت نیاز به این وسیله در منزل افزوده شد، حالا تقریبا همه افراد در منزلشان یک ماشین دوزندگی دارند تا در رفع نیاز هایشان از آن استفاده کنند.

علاقه و استفاده چرخ خیاطی های خانگی تا حدی پیش رفته ...

چرخ خیاطی خانگی

با انقلاب صنعتی برای تسریع تولید پوشاک، چرخ خیاطی یا ماشین دوخت اختراع شد. با تنوع سلیقه و رشد فرهنگ های مختلف لباس پوشیدن، روز به روز به اهمیت نیاز به این وسیله در منزل افزوده شد، حالا تقریبا همه افراد در منزلشان یک ماشین دوزندگی دارند تا در رفع نیاز هایشان از آن استفاده کنند.

علاقه و استفاده چرخ خیاطی های خانگی تا حدی پیش رفته که یکی از اقلام نسبتا مهم در جهیزیه تازه عروسان به شمار می رود. به علاوه برای اینکه، خیاطی را به عنوان یک حرفه آغاز کنید لازم است ابتدا یک چرخ خیاطی خانگی تهیه کنید.

ماشین های دوخت خانگی برای دوختن درز و شکاف لباس های با ضخامت کم مورد استفاده قرار می گیرند.چرخ خیاطی های خانگی اندازه کوچک تری نسبت به چرخ خیاطی های صنعتی دارند و لباس و پوشاک در حجم کم را می دوزند.

شرکت های تولید کننده ماشین های دوخت خانگی

شرکت های مختلفی هستند که چرخ خیاطی خانگی تولید می کنند.این شرکت ها در کشور های مختلفی مستقر هستند.

کاچیران

کاچیران یک کارخانه تولید کننده چرخ خیاطی خانگی در ایران می باشد. این شرکت در ابتدای تاسیس از مشارکت مهندسین و تکنسین های شرکت فاف آلمان برای ساخت و تجهیز خطوط تولید بهره برده است و در ادامه برای ساخت محصولات جدید تر از تکنولوژی ژانومه ژاپن نیز استفاده کرده است و به عنوان یکی از صد برند برتر ایران برگزیده شده است.

این شرکت تولید کننده ماشین های دوخت خانگی، به دلیل ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان شهرت دارد.ارائه آموزش، گارانتی و قطعات یدکی اصل محصولات، از دلایل این شهرت و محبوبیت است.محصولات کاچیران به خارج از ایران از جمله کشور های اروپایی نیز صادر می گردد.

از گواهینامه هایی که کاچیران مفتخر به داشتن آن هاست می توان به استاندارد ملی، استاندارد های بین المللی ISO 9001-200 و ISO 14001 و گواهینامه صادرات به اروپا (CE) و استاندارد عریستان SASO اشاره کرد.

ژانومه

شرکت ژانومه یک تولید کننده چرخ خیاطی در ژاپن می باشد.سالیان متمادی، شرکت ژانومه با بهره گیری از دانش روز، چرخ خیاطی های متنوعی را طراحی و تولید کرده است به همین دلیل محصولات این شرکت به تناسب نیاز های به روز مشتریان از مدل های متعددی برخوردار است.

کاربرد های چرخ خیاطی خانگی

رفع نیاز های ابتدایی در منزل: برخی از افراد برای رفع نیاز های ابتدایی و ساده شان مثل دوخت درز لباس یا دوختن دکمه یا گلدوزی، قصد خرید چرخ خیاطی را دارند که تازه عروسان و افراد مبتدی در این دسته قرار می گیرند و معمولا چرخ های خانگی به این افراد پیشنهاد می شود.

تحصیلات دانشگاهی: در رشته های دانشگاهی مثل طراحی دوخت و لباس،برای یادگیری فنی و دقیق رشته مورد نظر، لازم است که ابتدا تمرین و کار با یک چرخ خیاطی خانگی آغاز گردد.

حرفه آموزی: برخی از افراد قصد دارند خیاطی را به عنوان یک حرفه بیاموزند تا بتوانند از طریق آن امرار معاش کنند که در ابتدا لازم است از چرخ خیاطی های خانگی استفاده کنند.

خرید چرخ خیاطی خانگی

برای خرید چرخ خیاطی خانگی نکاتی هست که باید به آن ها توجه کنید تا بتوانید محصول مناسبی که نیاز های شما را برآورده می کند را پیدا کنید.به این پارامتر ها توجه کنید:

 • قیمت چرخ خیاطی :

یکی از اولین نکاتی که مورد توجه مشتریان می باشد، قیمت محصول می باشد.چرخ خیاطی های خانگی در قیمت های متنوعی در بازار وجود دارند.ابتدا باید مقدار هزینه ای که قصد صرف کردن دارید را مشخص کنید.به طور مثال ارزان ترین آن ها، مدل های سری رز کاچیران می باشد.

 • نیاز های کاربر :

چرخ خیاطی ها دارای ویژگی های متنوعی هستند که هر یک از این ویژگی ها مثل تعداد مدل های دوخت، درب جعبه و یا سوزن نخ کن می توانند در قیمت محصول و کاربردشان تاثیر گذار باشد.

مقایسه برند های چرخ خیاطی خانگی

چرخ خیاطی های خانگی با برند های مختلف و در سری های متفاوتی تولید و روانه بازار می شوند.با بررسی این مدل ها، ویژگی های مختلف آن ها به تفصیل ارائه می شود.

چرخ خیاطی های خانگی کاچیران :

 • سری رز کاچیران :

چرخ های سری رز کاچیران از ساده ترین نوع چرخ های دوزندگی شرکت کاچیران هستند که مدل های گلدوزی محدودی دارند و در زمان فروش چرخ خیاطی خانگی ، به افراد مبتدی توصیه می گردد. 

 • سری یاسمین :

مدل های سری یاسمین کاچیران در دو نوع کف تخت و بازو آزاد تولید می شوند و طرح های گلدوزی بیشتری نسبت به مدل های سری رز دارند.کف تخت زیرین بدنه برای قرار دادن ابزار و وسایل در جعبه مربوطه و قرارگیری چرخ روی میز کاربرد دارد.

 • سری نیولایف :

بدنه چرخ خیاطی های سری نیولایف با قابلیت دوخت گلدوزی های متنوع تر نسبت به سری رز ، دارای دو قابلیت کف تخت و بازو آزاد به صورت همزمان هستند که هم بر روی میز قرار می گیرند هم برای دوخت سجاف، لباس بچه و قسمت های حلقوی لباس بازوی آزاد دارند.

چرخ خیاطی های خانگی ژانومه :

چرخ خیاطی های ژانومه را می توان به عنوان بهترین ماشین دوخت خانگی معرفی کرد که به تناسب کارکرد و کیفیت، نسبت به محصولات کاچیران از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

چرخ خیاطی های ژانومه در گذشته در کشور ژاپن تولید می شد که امروزه فقط محصولات استوک یا دست دوم آن ها موجود است، در حال حاضر محصولات ژانومه ، در تایلند و تایوان تولید می گردند.به همین دلیل بعضی از سری های ژانومه مدل های مشابهی دارند که به عنوان مثال 802 ساخت ژاپن و 802A ساخت تایوان است.

 • استوک :

محصولات استوک قیمت واحدی در بازار ندارند و باید به تناسب ویژگی های ظاهری و کارکرد فنی آن ها، قیمت گذاری شوند.این محصولات شامل چرخ های ژانومه ژاپن می باشد.

 • آکبند :

چرخ خیاطی های آکبند تا به حال استفاده نشده اند و به همراه اقلام مورد نیاز داخل کارتن به صورت وکیوم به فروش می رسند و از قیمت واحدی برخوردار هستند همچنین شامل گارانتی شرکت ژانومه هم می شوند.

بیشتر

خانگی 

 • چرخ خیاطی

  چرخ خیاطی خانگی

  چرخ خیاطی خانگی یکی از اقلامی است که به چشم همه ما آشناست.از آن زمان که چرخ خیاطی های قدیمی در منزل های ما جا داشت و توسط مادر هایمان استفاده می شد به عنوان وسیله ای مهم در ذهن ما جای گرفت.

  رفته رفته چرخ خیاطی های ساده قدیمی جای خود را به ماشین های دوخت خانگی با امکانات دوخت بیشتری داد، با این امکانات تولیدکنندگان چرخ خیاطی خانگی گامی در جهت رفع نیاز های متنوع کاربران برداشتند.

  امروزه چرخ خیاطی های خانگی امکانات دوخت بیشتری را نسبت به چرخ های قدیمی دارند و در نتیجه نیاز های بیشتری از خیاطان را می توانند برطرف کنند.

  نحوه کار ماشین دوخت خانگی

  با حرکت سوزن داخل پارچه و گره خوردن نخ سوزن با نخ ماسوره یک دوخت ایجاد می شود و سپس با حرکت پارچه به سمت عقب دوخت بعدی و در نتیجه بخیه های موازی و یک دست ایجاد می شود.در برخی از مواقع علاوه بر حرکت پارچه به سمت عقب، هم زمان سوزن به سمت چپ و راست حرکت می کند که در این حالت دوخت های هفت و هشت روی پارچه ایجاد می شود که این ویژگی در چرخ های خانگی باعث ایجاد حاشیه دوزی و گلدوزی می شود.

  کارکرد های ماشین های دوخت خانگی

  چرخ خیاطی های خانگی هر کدام قابلیت های مختلفی دارند. هریک دارای تمام یا برخی از قابلیت های دوخت هستند، هرچقدر این کاربرد ها بیشتر باشد، نیاز های بیشتری از خیاط را برطرف می کند و در نتیجه کاربردی تر است.

  در زمان خرید چرخ خیاطی خانگی می توانید به این موارد توجه کنید تا خرید در خور نیاز هایتان داشته باشید:

  • سوزن نخ کن خودکار: نخ کردن سوزن برای برخی از کاربران به خصوص افراد مسن یک چالش به حساب می آید، از این رو قابلیت سوزن نخ کن خودکار در ماشین های دوخت خانگی قرار داده شده تا کمکی به این افراد در جهت آسان کردن کار با چرخ خیاطی خانگی باشد.

  • اهرم فشار پایه: برای دوخت انواع بافت های پارچه از نازک تا ضخیم، نیاز به فشار پایه متناسب با پارچه دارید، اهرم فشار پایه به این خاطر طراحی شده است که در صورت دوخت پارچه های با ضخامت بالا باید فشار پایه کاهش و در زمان دوخت پارچه های نازک و ظریف باید فشار پایه افزایش یابد تا فاصله پایه تا پارچه تنظیم گردد.

  • ساختمان بدنه: بدنه چرخ خیاطی های خانگی در دو نوع کف تخت و بازوی آزاد طراحی و تولید شده اند که هر کدام می توانند کاربرد به خصوصی داشته باشند.کف تخت بدنه های چرخ خیاطی برای افرادی مناسب است که در دوخت قسمت های حلقوی لباس ماهر ترند و قرار گرفتن چرخ روی میز اولویت بالاتری دارد، همچنین یک جعبه در زیر بدنه قرار گرفته که برای قرار دادن ابزار و وسایل خیاطی مناسب است.چرخ خیاطی بازوی آزاد همانطور که از اسمش پیداست یک بازوی آزاد در کنار بدنه دارد، بازوی آزاد برای دوخت این قسمت های لباس کاربرد دارد:
  1. دوخت حلقه آستین و دمپای شلوار
  2. دوخت لباس بچه
  3. دوخت سجاف
  4. و... .

  • گردونه ها تنظیم دوخت: روی بدنه چرخ خیاطی گردونه های مختلفی وجود دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند، یکی از این گردونه ها که تقریبا در همه چرخ های خانگی وجود دارد، گردونه تنظیم کشش نخ است.کشش نخ در زمان دوخت از اهمیت بالایی برخوردار است، با کشش صحیح نخ دوخت با کیفیت تری خواهید داشت، در پارچه های ضخیم کشش نخ بیشتر و در پارچه های ظریف کشش نخ کمتر خواهد بود.

  بهترین برند چرخ خیاطی خانگی

  برند های مختلفی در داخل و خارج ایران به طراحی و تولید چرخ خیاطی های خانگی پرداخته اند و از درجه کیفیت، کاربرد و خدمات پس از فروش مختلفی برخوردار هستند از برند های تولیدکننده ماشین دوخت خانگی می توان این موارد را نام برد:

  • کاچیران: اولین و تنها برند تولیدکننده ماشین های دوخت خانگی در ایران، کاچیران است که در طی سال های متمادی با تولید چرخ خیاطی های مختلف جای خود را در بسیاری از خانه های ایرانیان باز کرده و با قیمت های متنوع و خدمات پس از فروش متعددی که به مشتریان می دهد رضایت خاطر آن ها را فراهم نموده است.

  • ژانومه: ژانومه از با کیفیت ترین شرکت های تولید کننده چرخ خیاطی در جهان است، شرکت اصلی آن در ژاپن بوده، ولی امروزه شعبه هایی در کشور های تایوان و تایلند دارد که به تولید ماشین های دوخت می پردازند.
 • سر دوز

  چرخ خیاطی سر دوز خانگی

  به صورت کلی چرخ خیاطی سر دوز از اهمیت بالایی در خیاطی برخوردار است، در کنار یک چرخ خیاطی راسته دوز قدرتمند نیاز به یک سردوز نیز وجود دارد.نحوه کار سردوز ها به این شیوه است که همزمان با بریدن و آرایش لبه پارچه ها آن را به صورت زیگزاگ و هفت و هشتی می دوزند و از ریش شدن آن جلوگیری و به استحکام آن کمک می کنند.سردوز های خانگی معمولا در تولیدی ها و برای دوخت در حجم انبوه مورد استفاده قرار نمی گیرند.

  انواع سر دوز خانگی

  دونخ

  سردوز دو نخ برای دوخت پارچه های ظریف مثل روسری مورد استفاده قرار می گیرد.

  سه نخ

  سردوز های سه نخ برای دوخت پارچه های ظریف و تا حدودی ضخیم کاربرد دارند.

  چهار نخ

  سر دوز چهار نخ علاوه بر بریدن و دوخت زیگزاگ لبه پارچه، در دوخت درز های لباس با بافت های تریکو و کشی مورد استفاده قرار می گیرد.

  برند های چرخ خیاطی های سردوز خانگی

  • ژانومه

  ژانومه یک شرکت تولید کننده ژاپنی است که امروزه محصولاتش را بیشتر در کشور های تایلند و تایوان تولید می کند که بیشتر محصولات ژاپنی اش به صورت استوک در بازار موجود است.

  • کاچیران

  کاچیران تنها تولید کننده داخلی چرخ خیاطی خانگی می باشد که به تولید و مونتاژ سردوز های خانگی نیز همت گمارده است.کاچیران با دادن خدمات پس از فروشی مثل قطعات اصلی، گارانتی و آموزش از برند های محبوب کاربران است.

  • پروانه

  سردوز های پروانه قیمت مناسبی دارند و با مارک ها و برند های مختلفی در بازار تولید و عرضه گردیده اند.این سردوز ها علاوه بر کارگاه های تولیدی سفارشی دوز در بیشتر منازل نیز مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.

  • بیبی لوک

  بیبی لوک یا بابی لوک و مدل های مشابه آن یک سردوز استوک ژاپنی هستند که در سه مدل دو، سه و چهار نخ در بازار موجودند.

  ویژگی های سردوز خانگی مناسب

  • تیغ تیز: با توجه به اینکه سردوز همزمان با دوخت هفت و هشتی لبه پارچه ها را می برد و آرایش می دهد، لازم است که یک تیغ تیز و سالم داشته باشد.

  • نخ کشی آسان: نخ کشی در چرخ خیاطی به خصوص در سردوز ها بسیار کار مشکلی است. در برخی از مدل های سر دوز نخ کشی به صورت خودکار انجام می گردد یا توسط یک نقشه و با مشخص کردن رنگ های مختلف روی بدنه نخ کشی را آسان می نماید.

  • سیستم ریور: این سیستم به کاربر امکان دوخت پارچه های کشی و تریکو را می دهد و می توانید با طرح های مواج و چین دار آن ها را بدوزید.

  • قابلیت تغییر تراکم دوخت: به دلیل سر دوز کردن انواع پارچه های ظریف و ضخیم و گاهی تریکو و کشی، سردوز ها باید قابلیت تنظیم طول دوخت را حتما داشته باشد و به آسانی این کار قابل انجام باشد.

  • تنظیم عرض دوخت: گاهی مواقع برای دوخت درز پارچه ها لازم است که عرض دوخت را کم و یا زیاد تر کنیم.

  • قابلیت دوخت ژور: برای سر دوز کردن پارچه های خیلی نازک مثل روسری لازم است که سردوز ، قابلیت این مدل دوخت را داشته باشد تا بتوانید دوختی خیلی نازک و به صورت ژور داشته باشید.
 • محصولات استوک

  محصولات استوک

  معنای لغوی و اصطلاحی

  حتما تا به حال کلمه استوک به گوش شما خورده است. این کلمه برای لوازم صنعتی و الکترونیکی مختلفی مثل چرخ خیاطی استفاده می شود. در بین عموم مردم شاید این اصطلاح به معنای کالای دست دوم، جا افتاده باشد. ولی در واقعیت اینگونه نیست و معنای اصلی آن چیز دیگری است.

   استوک یک کلمه لاتین بوده که به معنای کالای ذخیره و انبار است. کالا های استوک معمولا اجناسی هستند که اصطلاحا از رده خارج شده اند و دیگر تولید نمی شوند. یا اینکه درون انبار فروشندگان محصول، باقی مانده اند و سال هاست که به فروش نمی رسند. کیفیت محصولات استوک اصلا تفاوتی با نوع آکبند آن ها ندارند.

  محصولات استوک شامل چه چرخ خیاطی ها و برند هایی می شوند؟

  شرکت ژانومه یکی از تولید کننده های چرخ خیاطی خانگی است که از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. طی سالیان طولانی ماشین های دوخت زیاد و متنوعی توسط این شرکت تولید شده اند. این شرکت در کشور های تایلند و تایوان نیز شعبه هایی تاسیس کرد و تولید چرخ خیاطی های خانگی را نیز در این شعبه ها ادامه داد.

  ژانومه برای رشد و پیشرفت کالا ها آن ها را به روز رسانی می کند و در واقع با خروج مدل های قدیمی از خط تولید، کالا های جدیدی را به بازار عرضه می نماید. در نتیجه کالا های از رده خارج شده در انبار فروشندگان باقی می ماند و تبدیل به محصولات استوک می شود. چرخ خیاطی های استوک ژانومه در دو مدل مکانیکی و الکترونیکی وجود دارند. پر فروش ترین نوع چرخ خیاطی های ژانومه نوع مکانیکی آن هاست. این نوع چرخ ها با حرکت دینام و اهرم کار می کنند. تفاوت توع مکانیکی و کامپیوتری علاوه بر ظاهرشان، کیفیت دوختشان نیز هست. همه استوک های مکانیکی قابلیت استفاده از ژتون را دارا هستند، به همین دلیل کیفیت بالا تری نسبت به ژتون سر خود ها دارند.

  علاوه بر چرخ خیاطی های گلدوزی خانگی ، چرخ خیاطی سردوز خانگی نیز جزو محصولاتی هستند که به صورت استوک هم به فروش می رسند. این چرخ ها با عنوان هایی مثل babylock , momylock به صورت دو نخ، سه نخ و چهار نخ شناخته می شوند.

  چرخ خیاطی های استوک پر فروش ژانومه

  مدل 802 ژانومه یکی از پر فروش ترین محصولات این شرکت است. عرض دوخت این چرخ 7 میلیمتر است و باقی مدل ها عرض دوخت 5 میلیمتر دارند. این مدل، از ماشین های دوخت با کیفیت است که هنوز هم خریداران خودش را دارد. چرخ خیاطی خانگی ژانومه 802 از مدل هایی است که می توان گفت که یک وسیله موروثی است و کیفیت آن در حدی است که نسل به نسل توسط افراد مختلف در یک خانواده مورد استفاده قرار بگیرد.

  از دیگر مدل های این برند می توان به چرخ خیاطی خانگی 672 ژانومه اشاره کرد. این نوع چرخ دارای دینامی جداست. با توان و قدرت بالایی که این محصول دارد برای استفاده در مزون ها و برای مادگی دوزی در تولیدی های کوچک و متوسط مورد استفاده قرار می گیرد.

  مدل 680 از دیکر مدل های ژانومه که به صورت استوک یافت می شود و کیفیت دوخت و لوازم بی نظیری دارد و همچنین به دلیل طراحی زیبا از مدل های مورد علاقه خانوم های خانه دار است.

  چرخ خیاطی های استوک برای چه کسانی مناسب است؟

  به صورت کلی استوک ها کیفیت بالایی دارند. می توان گفت این کالا ها برای هر کسی می تواند مناسب و کاربردی باشد. ولی اگر قرار باشد مواردی را نام ببریم، مزون ها و کسانی هستند که قصد دارند به تازگی حرفه خیاطی را آغاز کنند. زیرا قدرت و کارایی کافی را برای این کاربرد ها دارا هستند. ضمن اینکه خیاطان در منزل نیز می توانند به عنوان یک گزینه بسیار مناسب به این محصولات توجه کنند.

  نکات قابل بررسی در هنگام خرید چرخ خیاطی استوک

  این کالا ها قیمت های مختلفی دارند، در نتیجه افراد با هر بودجه ای می توانند چرخ مورد نظرشان را خریداری نمایند. متاسفانه برخی از سودجویان در بازار، با اوراق چرخ خیاطی های متعدد و سر هم کردن آن ها به عنوان محصول استوک آن ها را به فروش می رسانند. برای جلوگیری از این اتفاق به شما پیشنهاد می شود:

  • حتما از جایی معتبر چرخ خیاطی استوک را خریداری کنید.
  • توجه کنید که قطعات چرخ خیاطی استوک حتما باید اصل باشد.
  • محصول مورد نظر حتما گارانتی داشته باشد. 
  • قطعات اصلی و بدنه آن زدگی یا رنگ شدگی نداشته باشد.
  • دینام و پدال به همراه لوازم آن مخصوصا ژتون ها از نوع اصلی و ژاپنی باشد.

  مزیت های چرخ خیاطی استوک

  1. قیمت مناسب
  2. کیفیت بالا
  3. دوام طولانی مدت
  4. قطعات موجود در بازار
  5. وجود تکنسین ماهر برای تعمیرات، در اکثر نقاط کشور

جستجوی پیشرفته
ارتباط واتس اپ امیر دوخت