پاسخگوی تلفنی : 3111262-0912 // 65228565-021
راسته دوز

چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز

انواع چرخ خیاطی های صنعتی، کارکرد های تخصصی متفاوتی دارند.یکی از این چرخ خیاطی های تخصصی، چرخ خیاطی های راسته دوز می باشد که از ابتدایی ترین چرخ خیاطی هایی است که در دنیا تولید شد و دو پارچه را به هم دوخت می زد.پرمصرف ترین و در عین حال ساده ترین نوع ماشین دوخت می باشد که در زمینه های پارچه، کفاشی، برزنت، چادر در اکثر حر...

چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز

انواع چرخ خیاطی های صنعتی، کارکرد های تخصصی متفاوتی دارند.یکی از این چرخ خیاطی های تخصصی، چرخ خیاطی های راسته دوز می باشد که از ابتدایی ترین چرخ خیاطی هایی است که در دنیا تولید شد و دو پارچه را به هم دوخت می زد.پرمصرف ترین و در عین حال ساده ترین نوع ماشین دوخت می باشد که در زمینه های پارچه، کفاشی، برزنت، چادر در اکثر حرفه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به جرئت می توان گفت راسته دوز مهم ترین و کاربردی ترین ماشین دوخت صنعتی به شمار می رود، به این دلیل که شما قصد تاسیس هر تولیدی پوشاکی را داشته باشید، حتما به یک راسته دوز صنعتی نیاز پیدا خواهید کرد.

چرخ خیاطی راسته دوز ، دو لایه پارچه را با دوختی منظم و یکدست به هم می دوزد و به دلیل کیفیت بالای دوخت و راحتی و سهولت استفاده از چرخ، توسط اپراتور نسبت به چرخ های خانگی از اهمیت و قیمت بالاتری برخوردار می باشد و به دلیل سرعت و نوع دوخت، کیفیت و کارایی را به خصوص در تولیدی های پوشاک بسیار بهبود می بخشد و با دو نخ قرقره از بالا و ماسوره از پایین دوخت های محکمی به پارچه می زند.

انواع راسته دوز دینام سرخود

چرخ خیاطی های راسته دوز دینام سرخود از دو جهت دسته بندی می شوند، یکی از جهت تکنولوژی ماشین و دیگری از جهت ضخامت پارچه ای که می توانند بدوزند.

از نظر تکنولوژی ماشین

راسته دوز ها سه قابلیت پایه بلند کن برای جا به جا کردن پارچه، دوخت سر قائمی برای محکم کردن ابتدا و انتهای دوخت و سر نخ زن برای قطع کردن نخ های اضافی را دارند و به تناسب نحوه انجام این سه کارایی، به سه دسته تقسیم می شوند این سه دسته در همه برند های تولید کننده راسته دوز صنعتی وجود دارند:

 • ساده

در راسته دوز های معمولی این سه کار به صورت کاملا مکانیکی و توسط اپراتور انجام می پذیرد به این صورت که با فشار یک اهرم فلزی توسط پای راست، پایه بلند می شود، برای سرنخ زنی باید از قیچی سرنخ زن استفاده کنید و برای دوخت سرقائمی یک دسته روی بدنه چرخ قرار دارد که با فشار دادن آن دوخت مستحکم می شود.لازم به ذکر است که در مدل های قدیمی راسته دوز معمولی دینام بزرگ قرار داشت ولی در مدل های جدید تولید شده دینام سرخود یا سرو موتور برای چرخ طراحی شده است.

 • نیمه کامپیوتری

مدل های نیمه کامیوتری همان تکنولوژی مکانیکی را در دوخت سرقائمی و پایه بلند کن دارند؛ با این تفاوت که در انتهای دوخت، می توانید پدال را در جهت معکوس فشار داده و نخ قطع کن خودکار را فعال کنید.

امکان نخ قطع کنی خودکار در صرفه جویی وقت و انرژی و البته مصرف نخ های به کار رفته بسیار کاربردی است و راندمان کار را بالا می برد.

 • تمام کامپیوتری

در راسته دوز های تمام کامپیوتری برای بلند کردن پایه کافی ست پدال به سمت پاشنه یا همان جهت معکوس فشار دهید.برای دوخت سر قائمی دو راه وجود دارد: اول اینکه با روشن کردن کلید سر قائمی روی پنل، ابتدا و انتهای خط دوخت را سر قائمی بزنید و در انتها با نخ قطع کن، نخ اضافه را ببرید. دومین راه این است که با دکمه قرار گرفته نزدیک سوزن هر تعداد که می خواهید دوخت سر قائمی بزنید و آن را محکم کنید.همچنین با راسته دوز های کامپیوتری امکان شمارش بخیه ها نیز وجود دارد.

از نظر نوع بافت

 • ظریف دوز

یکی از انواع ماشین های دوخت صنعتی راسته دوز برای دوخت پارچه های ظریف طراحی و تولید شده اند.در تولیدی های دوخت پوشاک ظریف مثل پارچه های تریکویی و روسری یا به طور کلی بافت های ظریف این نوع راسته دوز استفاده می شود.

 • ضخیم دوز

چرخ خیاطی های ضخیم دوز با قدرت بالایی که دارند برای دوخت پارچه های ضخیم استفاده می شوند.در تولیدی های دوخت پارچه های ضخیم مثل جین، این نوع چرخ خیاطی ها کاربرد دارند.

برند های تولید کننده راسته دوز

با توجه به اهمیت چرخ خیاطی راسته دوز شرکت های زیادی که در زمینه تولید چرخ خیاطی ، این ماشین های دوخت با اهمیت را تولید و عرضه کرده اند از این جمله هستند:

قیمت چرخ خیاطی راسته دوز

راسته دوز ها توسط برند های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده اند، عوامل مختلفی بر روی قیمت چرخ خیاطی راسته دوز موثر هستند از این عوامل می توان به کشور سازنده، قدمت برند و یا کارکردشان (از جهت ساده و کامپیوتری بودن) اشاره کرد.

چرخ خیاطی های راسته دوز کامپیوتری از گزینه های بیشتری برای دوخت بر خوردار هستند و به تناسب این آیتم ها بر میزان قیمتشان افزوده می شود.به علاوه برخی از برند ها، شرکت های نوپایی هستند که تازه وارد بازار تولید و عرضه شدند و از تکنولوزی و دانش شرکت های قدیمی تر استفاده می کنند.

مثلا چرخ خیاطی های سرو موتور نسبت به مدل های با دینام بزرگ از قیمت بالاتری برخوردار هستند، همچنین امکان اضافه کردن گزینه هایی مثل تنظیم موقعیت سوزن، بخیه شمار و پایه بلند کن را دارند، با استفاده از این کارکرد ها کارایی و کیفیت دوخت بالا می رود.

بیشتر

راسته دوز 

 • ضخیم دوز

  چرخ خیاطی راسته ضخیم دوز

  همانطور که در سربرگ چرخ خیاطی راسته دوز به تفصیل شرح داده شد، راسته دوز ها از مهم ترین و اساسی ترین چرخ های صنعتی کارگاهی هستند.راسته دوزها خود به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند، یکی از این مدل ها ضخیم دوز است.

  کمپلت، کار پیش بر و سوزن چرخ های ضخیم دوز با چرخ خیاطی های ظریف دوز متفاوت است.

  انواع ماشین های دوخت ضخیم دوز

  چرخ های ضخیم دوز خود انواع مختلفی دارند، که به جهت کیفیت دوخت به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می شوند.

  از جهت ضخامت پارچه

  • راسته دوز ساده

  این نوع راسته دوز ها به دلیل ویژگی هایی مثل گام دوخت بالا، صفحه، کاربر و سوزن ضخیمی که دارند برای دوخت پارچه هایی مثل جین و کتان از آن ها            استفاده می شود.

  • راسته دوز کمپلت درشت

  از این مدل راسته دوز ها به دلیل حجم بالای نخ ماسوره در کارهایی مثل رو مبلی یا پارچه های ضخیم که لازم است از نخ های دولا یا بیشتر استفاده کنیم        مورد استفاده قرار می گیرد و قدرت و گام دوخت بالایی دارد.

  • راسته دوز دو پایه

  راسته دوز های دو پایه به دلیل حرکت همزمان پایه و کاربر با قدرت دوخت بالا برای دوخت چرم مصنوعی و طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.این مدل از راسته دوز های دو پایه قابلیت دوخت با نخ های دولا و همچنین ابریشمی ضخیم را دارند.

  از جهت تکنولوژی

  • راسته دوز معمولی

  ضخیم دوز های معمولی دارای کارکرد مکانیکی هستند و پایه بلند کن، نخ قطع کن و دوخت سرقائمی در آن ها به صورت مکانیکی و توسط اپراتور انجام می گیرد. 

  • راسته دوز کامپیوتری

  چرخ خیاطی های کامپیوتری که نسلی نو در صنعت تولید چرخ خیاطی های جهان هستند، دارای یک پنل کاربری اند که تقریبا همه کارکرد ها مثل نخ قطع کردن، بلند کردن پایه و دوخت سرقائمی با پنل روی بدنه تنظیم می گردد و کاربرد های دیگری همچون شمارش تعداد بخیه یا تنظیم برای تعداد بخیه محدود را نیز دارا هستند.

  بهترین برند چرخ خیاطی ضخیم دوز

  اگر قصد خرید بهترین نوع چرخ خیاطی ضخیم دوز را دارید باید در هنگام خرید، به این نکات توجه کنید:

  1. باید گام دوخت بالایی داشته باشد.
  2. از صفحه کاربر خوبی برخوردار باشد.
  3. قابلیت دوخت نخ های ضخیم را داشته باشد.

  قیمت چرخ خیاطی های ضخیم دوز

  شرکت های تولید کننده چرخ خیاطی ، ضخیم دوز های متفاوتی را طراحی و تولید کرده اند؛ این محصولات بسته به نوع برند، کیفیت چرخ خیاطی و آپشن هایی که روی دستگاه نصب می شود قیمت های متفاوتی دارند.

 • نازک دوز

  چرخ خیاطی راسته نازک دوز

  نازک دوزی پایه و اساس یادگیری خیاطی است، چرخ خیاطی های نازک دوز از انواع راسته دوز ها می باشند که برای دوخت پارچه های نازک مثل روسری، پارچه های کشی، کشباف و تریکو و پیرهن و مانتو قابل استفاده هستند.

  انواع چرخ خیاطی ظریف دوز

  چرخ خیاطی های ظریف دوز انواع مختلفی دارند که شامل این موارد می گردد:

  • راسته دوز دینام بزرگ

  این نوع دینام در چرخ خیاطی های قدیمی تر به کار رفته است.

  • سرو موتور معمولی 

  سرو موتور یا دینام سرخود در چرخ خیاطی های جدید تر استفاده شده است و لرزش بسیار کمتری و در عین حال صدا و مصرف برق کمتری نسبت به دینام بزرگ ها دارد.

  • کامپیوتری

  چرخ خیاطی های کامپیوتری برای کارکرد هایی مثل پایه بلند کن، نخ قطع کن و ... پنل کامپیوتری طراحی شده است.

  برند های تولید کننده

  برند های مختلفی چرخ خیاطی های نازک دوز را طراحی و تولید کرده اند که این برند ها را شامل می شود: ژوکی، برادر، جک، زوجی، نان بنگ و... .

  بهترین چرخ ها

  اگر قصد خرید یک چرخ خیاطی نازک دوز با کیفیت را دارید در زمان خرید باید به این نکات توجه کنید:

  • بتواند از سوزن 9 تا 18 را استفاده کند.

  • قابلیت استفاده برای پارچه های استرچ و کشی را داشته باشد.

  • اگر سیستم صفحه کاربر چرخ خیاطی دارای سه ردیف کاربر موازی در جلو و عقب صفحه باشد، کار با آن راحت تر خواهد بود. چرخ خیاطی های قدیمی تر سه ردیف کاربر در انتهای صفحه داشتند ولی در مدل های جدید تر به دلیل اینکه سه کاربر در جلو و سه ردیف در عقب دارند این ویژگی کمک می کند پارچه های ظریف و تریکو یا کشی به خوبی حرکت کرده و دوخته شوند.

  قیمت ظریف دوز

  عوامل مختلفی بر قیمت چرخ خیاطی های راسته نازک دوز تاثیر گذار است، به طور مثال: چرخ خیاطی های با دینام بزرگ نسبت به چرخ خیاطی های با دینام سرو موتور  از قیمت مناسب تری برخوردار هستند.به طور کلی هرچقدر آپشن های چرخ خیاطی بیشتر و متنوع تر باشد قیمت چرخ خیاطی نیز بالاتر می رود، لازم به ذکر است که برند و کشور سازنده از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت راست دوز است.

جستجوی پیشرفته
ارتباط واتس اپ امیر دوخت