آموزش

بررسی تفاوت قیچی های برش صنعتی

بررسی تفاوت قیچی های برش صنعتی

تمامی مراحلی که در خیاطی برای دوخت طی می شود مهم و حساس هستن، یکی از این مراحل قسمت برشکاری می باشد. زمانی که شما بر روی پارچه الگوی مدنظر را قرار می دهید نوبت آن است که به وسیله یک قیچی باکیفیت پارچه را برش دهید. اگر شما مرحله بُرش را با دقت و ظرافت به انجام رسانید مرحله دوخت سریع تر انجام می گیرد در نتیجه داشتن یک قیچی برش خوب از ملزومات یک خیاطی حرفه ای می باشد. امیردوخت جاییست که می توانید بهترین قیچی های بُرش ها را ازش خریداری نمایید. در ادامه مطلب با انواع قیچی خیاطی آشنا می شویم.

معرفی انواع قیچی برقی صنعتی

قیچی های برقی صنعتی از قیچی های مچی شروع می شوند این مدل قیچی ها دارای تیغه ی شش ضلعی هستند و وزن کمی دارند، برای شخصی دوزها و مزون ها مناسب می باشند و در دو سایز 50 و 70 وجود دارند. قطر تیغه قیچی مچی سایز 50، 50 میلی متر است و آن یکی 70 میلی متر هست. این قیچی ها قابلیت بُرش 2 الی 3 لایه پارچه را دارا می باشند اما اگر جنس پارچه هایی که می بُرید ضخیم است بهتره سایز 70 که قدرت بو قطر تیغه ی بیشتری دارد را تهیه نمایید و پیشنهاد امیردوخت قیچی های مچی( برقی) برندLEJIANG  می باشد.

اگر در مزون تولید نسبتا بالایی دارید قیچی های هشت پر را برای خرید انتخاب کنید چون نسبتا به سایزهای مختلفی که دارند می توان انواع پارچه ها را تا ارتفاع 5/3 سانتی متر نیز بُرش داد. امیردوخت در فروشگاه مجهز خود انواع قیچی های هشت پر برندهای JKS، LEJIANG و DAYANG را موجود دارد. قیچی های عمود بر ماشین آلاتی ضروری برای کارگاه های دوخت به شمار می روند و پرفروش ترین و بهترینشان نیز از برندهای دایانگ، جی کا اس، کی ام و نان بنگ  می باشند. در ادامه مطلب به طور مفصل آشنا خواهیم شد.

قیچی برش عمود

قیچی بُرش عمود بر یکی از اساسی ترین تجهیزات در تولیدی ها می باشد و در سایزهای 5، 6 ، 8، 10، 12 و 15 وجود دارد که این اعداد نشان دهنده ی سایز تیغه ی قیچی عمودبر می باشد. هر اینچ تقریبا برابراست با 5/2 سانتی متر و حدود 4سانتی متر از تیغ را قسمت تیز کن به خود اختصاص می دهد بنابراین به طور مثال یک عمودبر 10 اینچی می تواند پارچه هارا تا ارتفاع 21 سانتی متر بُرش زند. حال تصور کنید چقدر سرعت کار شما در بُرشکاری  افزایش پیدا می کند. قیچی های عمود بر دو دسته اند:

 1. دستی: اپراتور باید با هدایت و مهارت خودش قیچی را جهت بُرش پارچه های مختلف هدایت کند، قیچی هایی مثل دایانگ، نان بنگ جی کا اس و کی ام به این شکل هستند.
 2. اتومات: قیچی های عمودبر اتومات قابلیت تنظیم سرعت دارند بنابراین می توان نسبت به نوع پارچه سرعت را کنترل نمود همچنین این قیچی ها امکان کنترل سرعت و فشار را به صورت هوشمند نیز دارا هستند مانند عمودبر K7 تیپیکال و قیچی عمودبر اتومات دایانگ.
قیچی صنعتی دایانگ
قیچی صنعتی دایانگ

قیچی های عمود بر همگی دارای سیستم تیزکن هستند یعنی بالای تیغ سنباده قرار دارد که می توان با استفاده ازش تیغ را مثل روز اول تیز و بُرنده کرد.

قیچی برش هشت پر

قیچی برش هشت پر یا اوکتا قیچی برقی ای هست که تیغه ی شش ضلعی دارد و همین طراحی خاص تیغه باعث می شود که کاربر این امکان را داشته باشد تمامی زوایا حتی گوشه های پارچه را به راحتی بُرش زند، همچنین طراحی منحصر بفرد قیچی های هشت پر موجب ایجاد گردش هوا در حین برش می شوند در نتیجه اگر پارچه الاستیکی باشد در حین برشکاری نمی سوزد یا ذوب نمی شود. قیچی های هشت پر در سایز های مختلفی هستند: سایز 100، 110و 125. هریک از این اعداد نشانگر قطر تیغه می باشد.

 • قیچی سایز 100: برش انواع پارچه تا ارتفاع 2 سانتی متر.
 • قیچی سایز 110: برش پارچه تا ارتفاع 5/2 سانتی متر.
 • قیچی سایز 125: برش پارچه های مختلف تا ارتقاع 5/3 سانتی متر.
قیچی صنعتی هشتپر
قیچی صنعتی هشتپر

خرید قیچی های هشت پر یا همان اوکتای برندهای معروف و با کیفیت جی کاس، دایانگ و لیجیانگ به مزون دارهای عزیز و تولیدی ها توصیه می شود. چرا تولیدی ها باید قیچی هشت پر تهیه کنند؟ چون ممکن است برخی روزها تیراژ پایین آید که در این صورت نمی توان از عمودبر استفاده کرد در نتیجه وجود قیچی هشت پر درکنار عمودبر امری ضروریست. لازم به ذکر است بدانید در حال حاضر قیچی هشت پر برند لیجیانگ مدل 110C بسیار پر فروش می باشد.

قیچی قدزن یا سرطاقه بر

از آنجایی که کارگاه های دوخت تولیدات انبوهی دارند پارچه را به صورت طاقه ای خریداری می نمایند در نتیجه برای برش پارچه از طاقه جهت الگو کشی به یک قیچی برش صنعتی مخصوص به نام قد زن یا سر طاقه بُر احتیاج دارند. قیچی قدزن شامل یک ریل که اکثرا 280 سانتی متر می باشد و خود قیچی است. اپراتور ریل را روی میز بُرش نصب می کند و قیچی با حرکت شوتینگ یا همان رفت و برگشت طاقه را از قسمت قد پارچه می بُرد. سرطاقه بُرها یا دستی هستند که در این صورت به دو نفر نیاز است تا قیچی را به دو سمت میز هُل دهند.

قیچی صنعتی قدزن
قیچی صنعتی قدزن

اما قیچی قدزن های دستی خودشان به صورت اتومات به دو طرف ریل حرکت کرده و پارچه را می بُرند. برای خرید قدزن های دستی و اتومات از بهترین برندها با کارشناسان مجموعه امیردوخت تماس حاصل فرمایید.

تفاوت انواع قیچی های کارگاهی

در این بخش به طور خلاصه قیمت انواع قیچی بّرش های کارگاهی را مقایسه می کنیم تا هنگام خرید قیچی بدانید کدام محصول نسبت به کارتان مناسب و مقرون به صرفه می باشد. اولین قیچی مورد نیاز برای تمام کارگاه های تولید پوشاک و نساجی هشت پر است. قیمت قیچی های هشت پر با توجه به برند و سایزشان از 700/3 تا 500/4 متغیر است.

حضور قیچی بُرش عمودبر که لایه های زیادی از پارچه را می بُرد  نیز یکی دیگر از الزامات کارگاه های خیاطی است و قیمت عمودبر ها تحت تاثیر سایز تیغه و دستی یا اتومات بودنشان است. در حال حاضر می توان قیچی عمود بر را از قیمت 500/10 تا حدود 28 میلیون تهیه نمود. قیمت قیچی قدزن نیز به دستی یا اتومات بودنش وابسته می باشد و قیمت قدزن بهترین برند یعنی جک ( JKS) از حدود 11 میلیون شروع شده و اتومات نیز حدود 38 میلیون است.

برندهای معروف قیچی خیاطی تولیدی ها

در حال حاضر برندهای مختلفی مشغول به تولید قیچی برش های صنعتی می باشند و فروشگاه امیردوخت بهترین هایشان را برای شما عزیزان گرد هم آورده است.

 • قیچی برش برند KM: برند KM فعالیت خود را در کشور ژاپن شروع کرد و قطعا برای شما روشن و واضح است که برندهای ژاپنی عملکرد بهتری نسبت به برندهای چینی دارند. در حال حاضر اکثر قیچی عمودبرهای کی ام در کشور چین تولید می شوند اما اگر قصد خرید عمود بر KM ژاپن را دارید می توانید فروشگاه امیردوخت را جهت تهیه محصول انتخاب کنید.
 • قیچی برش برند DAYANG: وارد کننده محصولات دایانگ به کشور عزیزمان ایران شرکت نصردوخت ماشین می باشد و ما یعنی امیردوخت به عنوان نمایندگی رسمی این برند، قیچی های دایانگ را با بهترین قیمت ارائه می کنیم. اکنون عمودبر و قیچی های هشت پر برند دایانگ از نگاه مشتریان مورد توجه بسیار زیادی قرار دارد و جزء پر فروش ترین ها هستند.
 • قیچی برش برند JKS:  قیچی های برش برند جی کا اس متعلق به کمپانی جک می باشند و همگی از کیفیت و کارایی بالای jack مطلع هستیم و نیازی به تعریف و تمجید نمی باشد. اما این را بدانید که پرطرفدار ترین قیچی های قدزن مربوط به برند JKS است.
 • قیچی برش برند NANBANG و LEJIANG: چند سالی است که شرکت نان بنگ در کشور چین به تولید انواع ماشین آلات صنعت دوخت مشغول شده است و در همین مدت کوتاه رقیب سر سختی برای دیگر برندها به حساب می آید. قیچی های عمود بر در سایزهای مختلف و قدزن نان بنگ با همان نام تجاری NANBANG عرضه گشته اند اما قیچی های مچی و هشت پر با نام LEGIANG به فروش می رسند که در حال حاضر پر فروش ترین قیچی های هشت پر در امیردوخت مربوط به این کمپانی است.
برندهای مختلف قیچی صنعتی
برندهای مختلف قیچی صنعتی

مدل های مختلف قیچی خیاطی

فرایند دوخت به قدری متنوع هست که در هر مرحله به ابزار مخصوصی نیاز پیدا می کنید، یکی از مهم ترین ابزارها قیچی بُرش می باشد و در ادامه مطلب با انواع قیچی های خیاطی دستی آشنا می شویم.

 • قیچی خیاطی ساده: قیچی خیاطی ساده همان قیچی هست که اکثرا در خانه هامان داریم و در حال حاضر قیچی های چینی مثل برند پیک و ایتالیایی بسیار پر طرفدار هستند. اکثر خانم ها برای خیاطی از قیچی شماره 8 استفاده می کنند و آقایان شماره 10 و 12.
قیچی ساده خیاطی
قیچی ساده خیاطی
 • قیچی دالبر(زیگزاگ): اگر از ریش شدن لبه پارچه خسته شده اید می توانید جهت بُرش از قیچی دالبر استفاده نمایید. این قیچی برای افرادی که سردوز ندارند بسیار مفید و کاربردی می باشد. همچنین می توان از قیچی دالبر برای بُرش مدل دار نیز استفاده نمود. در ضمن اگر می خواهید قیچی زیگزاگ شما تیز و بُرنده باقی بماند، ازش برای بُرش پارچه استفاده نکنید.
قیچی دالبر
قیچی دالبر
 • قیچی برش چرم: بُرش پارچه های چرم طبیعی و مصنوعی برای بعضی از افراد یک چالش به شمار می رود، اما با تهیه قیچی که در تصویر زیر مشاهده می کنید می توان به راحتی منسوجات چرم را بُرش داد.
قیچی مخصوص چرم
قیچی مخصوص چرم
 • قیچی جادکمه: قیچی های مخصوصی برای باز کردن وسط جادکمه وجود دارند این نوع قیچی دارای یک پیچ است که می توان اندازه وسط مادگی را مشخص نمود. این قیچی حرفه ای و خاص نسبت به قیچی های دیگر قیمت نسبتا بالاتری دارد.
قیچی مخصوص جادکمه
قیچی مخصوص جادکمه
 • قیچی نخ چین: قیچی سرنخ زن ابزاری است که برای بریدن نخ انتهای کار و همچنین آرایش نخ های به جا مانده روی پارچه مورد استفاده قرار می گیرد.
قیچی نخ چین
قیچی نخ چین
 • قیچی برش کوچک: قیچی برشی که اندازه کوچکی دارد برای افرادی مناسب است که به دنبال قیچی سبک می باشند.
قیچی برش کوچک
قیچی برش کوچک
 • بشکاف: بشکاف ابزاری است برای شکافتن و باز کردن دوخت.
بشکاف
بشکاف

نتیجه گیری

تیم تولید محتوای امیردوخت سعی کرد در این مبحث شما عزیزان را به طور کامل درمورد خرید قیچی برش راهنمایی نماید تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام محصول نسبت به کارتان برای شما مناسب و کاربردی می باشد. اگر قصد خرید قیچی برش برقی را دارید می توانید فروشگاه امیردوخت را جهت تهیه محصول انتخاب کنید چون بهترین برندها و مدل ها را گرد هم آورده ایم و شما قدرت انتخاب متنوع و بالایی خواهید داشت.

اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم باید بگویم افرادی که شخصی دوز هستند قیچی مچی تهیه کنند. دوستان عزیزی که مزون دارند قیچی هشت پر یا همان اوکتا، کار آفرین های گرانقدری که کارگاه دارند قیچی عمودبر و هشت پر برایشان مناسب است. اگر هم پارچه را به صورت طاقه ای می خرند باید قیچی قدزن نیز تهیه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *